19° Parçalı bulutlu

MasterCard’dan girişimcilere destek

AR-GE / İnovasyon - 23 Ocak 2015 20:20 A A

MasterCard, yeni kurulan startup şirketleri destekleyerek yenilikçi ticaret çözümleri geliştirmek üzere kurduğu Start Path programında yeni sezon başvurularını başlattı. Türkiyeli girişimciler dâhil tüm Avrupalı şirketleri davet eden MasterCard Start Path eğitimiyle inovasyon için çalışan şirketler stratejik ortaklarla yeni iş fırsatları yakalayacak.

Start Path Europe, ticaret çözümlerine yönelik çalışan startup şirketlere mentorluk ve eğitim sunmak amacıyla 2015 sezonu başvurularını başlattı. Her yıl Avrupa’dan sekiz girişimci şirket seçen ve girişimcilere 12 aylık eğitim sunan Start Path, Nisan ayında başlayacak. Türk girişimcilerin katılımına da açık Start Path’te başvurular 19 Şubat tarihine kadar kabul edilecek.

İnovatif ticaret çözümleri geliştirmek isteyen ya da çözümünü şimdiden test aşamasına getirmiş girişimciler arasından Mart ayında yapılacak değerlendirmede seçilecek 8 şirket, 12 aylık hızlandırma programının ilk etabında Dublin’de eğitime katılacak. MasterCard’ın global uzman havuzundan eğitmenlerle birlikte MasterCard partnerleri de girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmeleri için mentorluk desteği verecek.

Dublin’deki eğitimin ardından mentorluk süreci sahaya taşınacak. Şirketler tam kapasiteyle çalışarak, MasterCard’ın stratejik müşterileriyle bir araya gelecek. Kritik çözümler ve özel ürünler ortaya koyma ve iş modellerini hayata geçirme fırsatı bulacak. Start Path Europe katılımcıları böylece yaratıcı fikirlerini MasterCard’ın geniş partner ağıyla buluşturma şansını yakalayacak. Start Path Europe için başvurular 19 Şubat’a kadarwww.f6s.com/mastercardstartpath adresinden kabul ediliyor.

MasterCard

Bu haber 896 kez okundu.
AR-GE / İnovasyon - 20:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.