Açık

Samsung Türkiye’deki İlk Ar-Ge Merkezini Açtı

Aktif Teknoparklar - 24 Şubat 2015 21:54 A A

Yeni Ar-Ge merkezi için Istanbul Teknopark’ı seçen Samsung Electronics; Türk teknoloji şirketi Semper-Tech ile işbirliğine giderek, Türkiye’deki Ar-Ge çalışmalarını başlattı.

Samsung, Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi yatırımıyla, başta sağlık ve eğitim alanında olmak üzere, 4G alanında teknolojiler geliştirecek.

Geliştirdiği yeniliklerle dünya teknolojisine yön veren Samsung Electronics, 17 ülkede bulunan 36 araştırma ve geliştirme merkezlerine bir yenisini eklemek üzere Türkiye’yi seçti. Bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Semper-Tech ortaklığıyla hayata geçen Ar-Ge merkezinde başta sağlık ve eğitim yazılım ve uygulamaları olmak üzere, 4G teknolojileri çalışmalarına odaklanılacak. Çalışmalar doğrultusunda, yılda ortalama 4 ila 5 projenin tamamlanması hedefleniyor.

Dünya çapında 71 bin kişilik geniş AR-GE ağı

Samsung, 71 bin kişilik araştırma ve mühendis ekibiyle, dünya çapında 17 ülkede, 36 araştırma ve geliştirme merkezinde yeni pazar trendleri yaratma ve mükemmellik standartları oluşturmaya yönelik stratejik teknolojiler konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Samsung’un 2013 yılında gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları, toplam 14.6 milyar dolar değerinde yatırımı temsil ediyor. Samsung, mevcut Ar-Ge merkezlerine ek olarak tüm dünyada işbirliği yaptığı ve üniversitelerin bünyesinde çalışmalarını sürdüren alt kurumları da kapsayan geniş bir Ar-GE ağına sahip.

Bu haber 1965 kez okundu.
Aktif Teknoparklar - 21:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.