18° Parçalı bulutlu

GE Garaj’da 3D Üretim için Online Randevu Başladı!

AR-GE / İnovasyon - 4 Mart 2015 19:25 A A

GE Dünya Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Başkanı Beth Comstock’un katılımıyla açılışı yapılan GE Garaj   için online randevu sistemi (http://ginova.itu.edu.tr/ge-garaj/) duyuruldu.

GE Türkiye ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen GE Garaj’ın Şubat ayında gerçekleştirilen resmi açılışına, GE Dünya Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Başkanı Beth Comstock katıldı. Fikirlerin ürüne dönüşmesi amacıyla aktif hale gelen GE Garaj’da önce misafirlere yönelik bir inovasyon turu gerçekleştirildi. Sonrasında ise Beth Comstock, İTÜ Remzi Ülker Salonu’nda “Endüstrinin Geleceği ve İnovasyonda Yeni Yaklaşımlar” başlıklı konuşma yaptı.

Türkiye’nin büyük ve gelişen bir pazar olduğunun belirtildiği toplantıda, küresel fikirlerin iyi seçilip, Türkiye’de uygulamasının inovasyona katkı sağlayacağı ifade edilirken GE için Türkiye’nin taşıdığı önemin de altı çizildi. Resmi açılışı yapılan GE Garaj’dan daha sistematik faydalanılabilmesi adına ise, online randevu sistemi başlatıldı.

GE Garaj: Teknolojik değişimi kucaklayan bir üretim merkezi

GE Garaj, endüstriyel tasarımcıların, teknolojistlerin, girişimcilerin ve akademinin bir araya gelerek fikirlerini ürünlere dönüştürmesine katkı sağlıyor. Teknolojinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de iş yapış biçimlerini hızla değiştirmesi üretimde demoktratikleşmeyi getirerek yeni iş fırsatları yaratıyor. GE Garaj da küçük bir kuluçka merkezi gibi özellikle öğrencilerin ve akademisyenlerin projelerini ve fikirlerini geliştirerek üretimi deneyimleyeceği bir işbirliği ortamı sunuyor.

GE Garaj’da yeni başlayan randevu sistemi ile internet üzerinden herkesin kendi ekibi ile bir araya gelerek yeni fikirleri hayata geçirecek çalışmaları GE Garaj’ın sunduğu yenilikçi imkanlar ile yapması mümkün. http://ginova.itu.edu.tr/ge-garaj/ adresinden Çarşamba ve Perşembe günleri sabah 09.00’dan 17.00’a kadar randevu alınabiliyor.

Bu haber 976 kez okundu.
AR-GE / İnovasyon - 19:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.