22° Açık

Arinkom TTO Sertifika Töreni 5 Martta Yapılacak!

Aktif Teknoparklar - 4 Mart 2015 14:56 A A

Proje Tabanlı Staj Sertifika Töreni 5 Mart’ta…

Anadolu Üniversitesi Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi (ARİNKOM TTO) tarafından Proje Tabanlı Staj (PTS) Programı 2014 Projeleri Sertifika Töreni 5 Mart 2015 Perşembe günü Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsünde gerçekleştirilecek.

Türkiye’de ilk kez geliştirilen Proje Tabanlı Staj (PTS) programı tamamen Anadolu Üniversitesine özgü bir yapı olarak 2012 yılında başladı.

ARİNKOM TTO Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Ender Suvacı PTS hakkında şu açıklamalarda bulundu; “3 aylık yaz dönemi boyunca 3. sınıfı tamamlamış öğrenciler, tanımlanmış bir projede araştırmacı olarak çalışıyor. Firmalar bu 3 aylık sürede gelecekteki potansiyel elemanlarını bulmak için bir fırsat yakalamış oluyorlar. Hem firmalar hem öğrenciler açısından, küçük çaplı birlikte çalışma imkânı elde ediliyor. Öğrenci tarafından bakıldığında ise öğrenciler, seçilmiş öğrenci statüsüne yükseliyor. Ülkemizde fen ve mühendislik bilimlerinde staja önem veriliyor. Sosyal bilimler alanında yetiştirilen öğrencilerin staj yapması ise yeteri kadar önemsenmiyor. Amacımız sosyal bilimlerde stajın gerekliliğine ilişkin farkındalık oluşturabilmek. Etki alanımız yaygınlaştıkça başarı oranımız da o kadar artıyor.” dedi.

Üçüncü yılını doldurduklarını ve şu an dördüncü yılın çağrılarını yaptıklarını belirten Suvacı, bu programda yer almak isteyen firmaların ARİNKOM TTO uzmanları ile iletişime geçebileceklerini sözlerine ekledi.

arinkom afiş

Bu haber 927 kez okundu.
Aktif Teknoparklar - 14:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.