Açık

Jani, Akıllı Telefonunuzu Anahtara Dönüştürüyor

AR-GE / İnovasyon - 19 Mart 2015 20:21 A A

Teknoparklar artık meyvelerini vermeye başladı. Bunlardan bir tanesi de Türk girişimcilerin Ankara Cyberpark’ta geliştirdikleri Jani isimli sistem. Bu sistem sayesinde, sistemle iletişimde olan uygulama sayesinde apartman kapıları akıllı telefonla açılabiliyor. Dünyadaki ilk akıllı giriş sistemi olma özelliğini taşıyan Jani; otopark bariyerlerinde, garaj kapılarında ve turnike sistemlerinde de kullanılabiliyor. İnsanları anahtar, kumanda ve giriş kartlarından kurtarmayı hedefleyen Jani, akıllı telefonları anahtara dönüştürüyor.

Jani ile elleriniz doluyken apartman kapısını rahatça açabilmenizi, sizi ziyaret eden misafirlerinize uygulama üzerinden anahtar gönderebilmenizi, misafirlerinizi otopark girişlerinde bekletmeden kapıları açmanızı sağlayacak ve anahtar-kumanda-kart kaybetmek gibi güvenlik sorunlarınızı ortadan kaldıracak.. Sistem akıllı telefon uygulaması ve Jani cihazından oluşmaktadır. Cihazın mevcut giriş sistemine (apartman kapısı, otopark bariyeri, garaj kapısı, turnike, personel takip sistemi) monte edilmesi ve telefon uygulamasının kurulması, sistemin hazır hale gelmesi için yeterlidir. Jani, kullanıcıya uygulama üzerinden sistemi açıp kapama, misafirleriyle anahtar paylaşma ve hatırlatmalar alabilmesini de sağlıyor.

JANI_SYSTEM_II

Türk girişimciler, Ankara Cyberpark’ta geliştirdikleri Jani’ye Indiegogo’da [http://igg.me/at/jani] başlattıkları kampanya ile destek arıyor. Jani için belirlenen hedefe kampanya tamamlanmadan ulaşmayı amaçlayan girişimciler, Akıllı Giriş Sistemi Jani’nin 2015 yılı içerisinde seri üretime geçmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Sistemin ilgili videoyu izleyebilirsiniz!

Bu haber 990 kez okundu.
AR-GE / İnovasyon - 20:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.