16° Açık

Gazi Üniversitesi TTO Başarılı Projeleri Ödüllendirdi

AR-GE / İnovasyon - 28 Kasım 2014 18:10 A A

Teknoloji Transfer Ofisi Başarılı Projeleri ve Genç Müteşebbisleri 180 bin TL ile Ödüllendirdi

Gazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin düzenlediği İş fikri Yarışması’nın ödül töreni 26 Kasım’da Ankara’da Mimar Kemaleddin Salonunda gerçekleştirildi. Törene Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, çok sayıda akademisyen, girişimci ve öğrenci katıldı.

Üniversite-sanayi arasında köprü kurarak, yeni ürün ve hizmet geliştirmek amacıyla faaliyete geçen Teknoloji Transfer Ofisi gerçekleştirdiği çalışmaların ürünlerini almaya devam ediyor. Açılış konuşmasında Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, yarışmaya katılan 56 proje sahibine, jüri üyelerine ve sponsorlara teşekkür etti. Batı’nın ürünlerini taklit etmeyi ve onların bulduğu fikirleri desteklemeyi bir tarafa bırakıp araştırma merkezli kurumlar oluşturarak Batı’yla rekabet edilmesi gerektiğini söyleyen Büyükberber, bilimin amacının sadece makale yazmak olmadığını söyledi.

Birincilik ödülünü “Yüksek Isıl Dirençli, Yapay Gözenekli Yeni Nesil Yerli Isı Yalıtım Panelinin Üretilmesi” adlı projesiyle İbrahim Karaağaç, ikincilik ödülünü “Kablosuz Sensör Düğüm Üretimi, Sensör Düğümlerden Gelen Verileri Uzak İstasyonlara Aktarma ve Sensör Düğüm Modüler Programlama Yazılımının Geliştirilmesi” isimli çalışmasıyla Murat Dener aldı.

Mansiyon dalında birincilik ödülünü “Akne ve Uçuk Tedavisinde Resveratrolün Kombine Yöntemlerle Yeni Nanofiber Formülasyonunun Geliştirilmesi” adlı projesiyle Serdar Tort, ikincilik ödülünü “Adli Vakalarda Antropometri ve Biyometri Temelli Parmak İzinden ve Parmak Boyları Arasındaki İlişkiden Yaş ve Cinsiyet Tespiti” adlı çalışmasıyla Eyüp Burak Ceyhan, üçüncülük ödülünü ise “Ortodonti Tedavi Süresini Kısaltan Ağızlık” isimli projesiyle Murat Öztürk aldı.

tto11

Bu haber 1156 kez okundu.
AR-GE / İnovasyon - 18:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.