Açık

Vodafone’nun “Başarı Reçetesi” İtü’de Ders Konusu

Teknopark Gündem - 2 Şubat 2015 18:59 A A

Vodafone Türkiye’nin “Başarı Reçetesi” İtü’de Ders Konusu Oldu

Vodafone Türkiye’nin 2009 yılında başlattığı ve başarıyla tamamladığı Stratejik Dönüşüm Programı, London Business School’un ardından şimdi de İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Executive MBA programında ders konusu oldu. Vodafone’un stratejik dönüşüm başarısı, “İTÜ Executive MBA” kapsamında, Doç. Dr. Mehmet Erçek tarafından verilen “Stratejik Yönetim” dersinde ele alınacak. Vodafone Türkiye Stratejik Dönüşüm Programı’nın konu edildiği ilk ders, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, İTÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Fethi Çalışır ve İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Şebnem Burnaz’ın katılımıyla İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

 Üniversite-sanayi işbirliğini öncelikli hedefleri arasında konumlayan Vodafone Türkiye, iş dünyasında örnek gösterilen uygulamalarıyla dünyanın ve Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde derslerde yer almaya devam ediyor. 2009 yılında başlattığı ve başarıyla tamamladığı Stratejik Dönüşüm Programı ile dünyanın en prestijli işletme okullarından London Business School’un İşletme Yüksek Lisansı (MBA) müfredatında yer alan Vodafone Türkiye, şimdi de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) 1998’den bu yana sürdürülen “İTÜ Executive MBA” programı kapsamında “vaka incelemesi” olarak okutulmaya başlandı. Tüm dünyada “Türk başarı reçetesi” olarak gösterilen Vodafone Türkiye Stratejik Dönüşüm Programı,Doç. Dr. Mehmet Erçek tarafından verilen “Stratejik Yönetim” (Strategic Management) dersinde örnek vaka olarak inceleniyor. Vodafone örnek vakasının incelendiği ilk ders, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, İTÜ İşletme Fakültesi Dekanı Fethi Çalışır ve İTÜ Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Şebnem Burnaz’ın katılımıyla İTÜ İşletme Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

40’ı aşkın öğrenci katılıyor

Doç. Dr. Mehmet Erçek tarafından verilen ve çeşitli yönetim pozisyonlarındaki 40’ı aşkın yüksek lisans öğrencisinin aldığı “Stratejik Yönetim” dersinde, Vodafone Türkiye Stratejik Dönüşüm Programı kapsamında belirlenen vakalar, stratejik durum analizi yapabilme, durum analizlerine göre stratejik öncelik belirleyebilme ve pazara girişte satın alma kararı verme açılarından tartışılacak. Önceden belirlenen öğrenci gruplarına özellikle stratejik durum analizi ve stratejik öncelik belirleme konularında ödevler verilecek. Ödevlerin başarıyla tamamlanması, dersin geçme koşulları arasında yer alacak.

Dijital dönüşüm de ders konusu olmuştu

Vodafone Türkiye, daha önce de Kasım 2013’te başlattığı dijital dönüşüm programıyla Boğaziçi Üniversitesi’nin “AD 440: Digital Marketing(Dijital Pazarlama) ders programına entegre olmuştu. Bu kapsamda, şirketin özellikle dijital pazarlama alanında hayata geçirdiği proje ve uygulamalar Vodafone Red Academy eğitmenlerinin desteğiyle öğrencilere tanıtılmış ve İşletme Bölümü’nden 48 dördüncü sınıf öğrencisi 12 gruba ayrılarak “Vodafone Red”, “Vodafone FreeZone” ve “Vodafone Arena” markalarına yönelik gerçek vakalar üzerinde çalışmıştı.

Vodafone-GokhanOgut

Bu haber 1815 kez okundu.
Teknopark Gündem - 18:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.