DOLAR: 5.87 TL
EURO: 6.53 TL

Ankara TTO AB HORİZON 2020 Bilgi Günü Etkinliği Düzenledi

4 yıl önce
893 kez görüntülendi

Ankara TTO AB HORİZON 2020 Bilgi Günü Etkinliği Düzenledi

Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen, “AB UFUK / HORİZON 2020 Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları ve Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Alanı Bilgi Günü” etkinliği Ankara’da gerçekleştirildi.

Ufuk 2020 programı hakkında genel bilgilerin yanı sıra Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Alanı konularında gelişmelerin paylaşıldığı etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Elmalı,Ar-Ge konusunda verilen destekler bireysel çabalar içerisinde ilerlediğinde çok anlam ifade etmiyor. Bu kapsamda yapılan çalışmaların muhakkak kurumsal olarak bir bütünlük sunması gerekiyor. Bu çalışmalar kapsamında oluşturduğumuz Teknoloji Transfer Ofisimiz, üniversitemizin mevcut potansiyelini ortaya çıkarmak adına çalışmalara başladılar. Oluşturduğumuz ekibimiz ile birlikte Üniversitemizin Ar-Ge alanında koyduğu hedeflere ulaşmaya çalışıyoruz. Bu çalışmaların başında değişik kurumlar tarafında açılan çağrıların sizlere ulaştırılması ve konuların uzmanları tarafından değerlendirilmesi geliyor. Biz TTO ekibi ile birlikte bu çalışmaları uzmanlığımızın güçlü olduğu sağlık alanında başlatmaya karar verdik” dedi.

Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi; TÜBİTAK uzmanları tarafından yapılan HORİZON 2020 bilgilendirme toplantısı sonucunda Tıp camiasına önemli katkılarda bulunacak yeni projelerin başlatılmasının hedefliyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık