16° Açık

Ankara TTO AB HORİZON 2020 Bilgi Günü Etkinliği Düzenledi

Teknopark Gündem - 16 Nisan 2015 19:41 A A

Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen, “AB UFUK / HORİZON 2020 Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları ve Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Alanı Bilgi Günü” etkinliği Ankara’da gerçekleştirildi.

Ufuk 2020 programı hakkında genel bilgilerin yanı sıra Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Alanı konularında gelişmelerin paylaşıldığı etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Elmalı,Ar-Ge konusunda verilen destekler bireysel çabalar içerisinde ilerlediğinde çok anlam ifade etmiyor. Bu kapsamda yapılan çalışmaların muhakkak kurumsal olarak bir bütünlük sunması gerekiyor. Bu çalışmalar kapsamında oluşturduğumuz Teknoloji Transfer Ofisimiz, üniversitemizin mevcut potansiyelini ortaya çıkarmak adına çalışmalara başladılar. Oluşturduğumuz ekibimiz ile birlikte Üniversitemizin Ar-Ge alanında koyduğu hedeflere ulaşmaya çalışıyoruz. Bu çalışmaların başında değişik kurumlar tarafında açılan çağrıların sizlere ulaştırılması ve konuların uzmanları tarafından değerlendirilmesi geliyor. Biz TTO ekibi ile birlikte bu çalışmaları uzmanlığımızın güçlü olduğu sağlık alanında başlatmaya karar verdik” dedi.

Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi; TÜBİTAK uzmanları tarafından yapılan HORİZON 2020 bilgilendirme toplantısı sonucunda Tıp camiasına önemli katkılarda bulunacak yeni projelerin başlatılmasının hedefliyor.

Bu haber 930 kez okundu.
Teknopark Gündem - 19:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.