14° Parçalı bulutlu

Proje Pazarı’nda 144 proje sergilendi

Teknopark Gündem - 30 Aralık 2014 15:48 A A

Tech Ankara proje pazarı ATO Congresium’da gerçekleştirildi
Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 3 yıldır düzenlenen Tech Ankara Proje Pazarı’nın 4.’sü 24 Aralık Çarşamba günü ATO Congresium’da gerçekleştirildi. Ankara’da yaşayan ve girişimcilik ekosisteminde yer alan tüm paydaşları bir araya getirmeyi amaçlayan proje pazarına toplamda 216 başvuru yapıldı. Sosyal fayda, çevre ve katma değer gibi kriterlere göre iş fikirlerinin seçildiği proje pazarında toplamda 144 proje ücretsiz olarak sergilenme şansı elde etti. Aralarında Bimetri, Datamed, Deliyalıtkanlar, Do majör, Ecan Yazılım, Göz Mobil, Intest, KV331, Moralabs, Tabim, TK3, Ülkü Bayer, Vaksis, Apabos, Inofab ve Arbatros ‘un da bulunduğu 22 Bilkent Cyberpark Firması’nın iş fikirleri proje pazarında sergilenmeye hak kazandı.

Yatırımcı sunumları için seçilen ilk 10 projede yine Bilkent Cyberpark Firmaları’ndan Intest- Test Otomasyon Sistemi , Do majör-Easy Guitar ve Ecan Yazılım-User Guidance System projeleriyle jüri üyelerinin karşısına çıktı.
Elemelerde 3.’lük elde eden Giray Songül “Easy Guitar” adlı ürünü ve beraberinde sunduğu MyChordBook platformu ile gitar çalmanın ne kadar kolay ve pratik olarak öğretilebileceğini göstererek herkesi bir günde “Akdeniz akşamları”nı çalabilir hale getireceklerinin söyledi. Songül yakında aynı sistemi piyano içinde tasarlayacaklarını belirtti.

projepazari+2

Bu haber 1529 kez okundu.
Teknopark Gündem - 15:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.