20° Açık

Yingli Solar Petroleum Fuarına Katıldı

Enerji - 9 Nisan 2015 21:02 A A

Yingli Solar Türkiye Petroleum İstanbul – Gas & Power Network 2015e katıldı

Dünyanın lider güneş paneli üreticisi Yingli Solar Türkiye, TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde İstanbul Energy Week kapsamında düzenlenen “12. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı” Petroleum İstanbul – Gas & Power Network 2015’e katıldı. 

Yingli Solar Türkiye fuarda en son teknolojiyle üretilen ve performans garantisi tescil edilmiş güneş panellerini sergiledi. Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, “Petrol fuarında yer alan tek güneş enerjisi çözümleri sunan kurum olarak büyük ilgi gördük. Özellikle petrol istasyonu sahipleri ihtiyaç duydukları enerji ihtiyacı için güneş enerjisi projelerinden faydalanmak istiyor.” dedi.  

Petrol şirketlerinden güneşe yatırım 

Kılıç, “Büyük petrol ve akaryakıt şirketleri de güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelerek portföylerini çeşitlendirmek ve temiz enerjiden faydalanmak istiyorlar.” dedi.

Petroleum İstanbul 2015 Fuarı’na 400’ü aşkın yerli ve yabancı marka katılırken, 4 gün boyunca 13 bini yabancı olmak üzere yaklaşık 46 bin kişi ziyaret etti.

 

 

Bu haber 1215 kez okundu.
Enerji - 21:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.