Açık

İtü Zes Güneş Arabası Ekibi’ne Elmas Sponsor

Enerji - 24 Ocak 2023 23:38 A A

UN Global Compact katılımcısı BANTBORU, İstanbul Teknik Üniversitesi ZES Güneş Arabası Ekibi’ne (İTÜ ZES GAE) Elmas Sponsor olarak destek oluyor. BANTBORU’nun İTÜ ZES GAE’ye verdiği destek, ekibin ARIBA ZES X aracıyla katılacağı ve güneş enerjili araçlar kategorisinde en prestijli ve en büyük organizasyon olan Bridgestone World Solar Challenge 2023 hazırlıklarının yanı sıra, ekibin bir diğer projesi olan ve her türlü yolda otonom sürüş özelliğine sahip ARIBA Autonomous II ‘yi kapsıyor. Araçlar için BANTBORU Ar-GE ve mühendislik destekleri ile İTÜ ZES GAE üyeleri için şirket bünyesinde staj olanaklarını da kapsayan BANTBORU desteği, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük özel sektör üniversite iş birliklerinden birini oluşturuyor.

Dünyada üretilen her 100 araçtan 4’ünün kritik sistemlerinde ürünleriyle yer alan ve önümüzdeki 3 yıllık süreçte küresel otomotiv pazarındaki payını ikiye katlamaya hazırlanan BANTBORU, Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi’nin başarılı girişimlerinden İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi’ne (İTÜ ZES GAE) Elmas Sponsor olarak destek oluyor. Otomotiv ve soğutma ürünleri endüstrilerinin global öncülerinin güvenilir iş ortağı olarak kendi alanında dünyanın önde gelen markalarıyla ölçek bağımsız rekabet eden ve küresel ayak izine sahip bir Türk markası olarak gelişimini sürdüren BANTBORU, İTÜ ZES GAE’ye sponsorluğunun yanı sıra deneyimli mühendislik ve üretim ekipleriyle ile ekibin projelendirdiği güneş otomobilleri için Ar-Ge ve parça üretim desteği de sağlayacak; ayrıca ekip üyelerine şirket bünyesinde staj imkanları da sunacak.

Zorlu Enerji’nin yeni nesil teknoloji markası ZES’in (Zorlu Energy Solutions) Ana Sponsor olarak desteklediği İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi, 2022 yılında Belçika’daki eski F1 pisti Circuit Zolder’da katıldığı Avrupa Güneş Arabaları Yarışması’nda (iLumen European Solar Challenge) ilk üçe girdi.

Bu haber 1855 kez okundu.
Enerji - 23:38 A A
BENZER HABERLER