18° Parçalı bulutlu

“Yaşayan Kalp” projesi yaygınlaştırılıyor

Dünya - 20 Kasım 2014 22:14 A A

Dassault Systèmes, kalp tedavisinde çığır açan “Yaşayan Kalp” projesini yaygınlaştırıyor

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Dassault Systèmes, simüle edilen 3D kişiselleştirilmiş kalplerin üretilmesi, kalp hastalıklarının tedavisi, teşhisi ve tıbbi cihaz geliştirmede çığır açan “Living Heart-Yaşayan Kalp” projesinde önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Bu yılın Mayıs ayında duyurulan ve Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformunun gerçekçi simülasyon uygulamalarıyla desteklenen “Living Heart” Projesi, ilk gerçekçi 3D kalp simülatörünü hızlı bir şekilde beta testine alarak cihazın verimliliğini onayladı ve 30 katılımcı üye kuruluşu geride bıraktı. Dassault Systemes, bu girişimin temel adımlarından biri olarak, kalp hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan kalp pili bağlantıları ve diğer kalp-damar cihazlarının takılması, yerleştirilmesi ve performansı için öncelikle test paradigmalarının geliştirilmesini hedefleyen Birleşik Devletler Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ile beş yıllık bir işbirliği anlaşması imzaladı.

“Yaşayan Kalp” Projesi, Kalp Hastalıklarının Tedavisi ve Teşhisinde Çığır Açıyor. Bu proje için şirket, Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu FDA ile işbirliğine gidiyor.

100’den fazla kalp-damar uzmanı içeren araştırma, endüstri ve tıp çevrelerinden 30 katılımcı üye kuruluş kalp simülatörünün testine erişim sağlayarak kitle kaynak kullanımıyla programın hızlandırılmasına katkı sağladı. Araştırmacılar Tıbbi Cihaz İnovasyon Konsorsiyumu (MDIC) ile bir ekip oluşturarak tıbbi cihazların onay sürecini hızlandırmanın yanı sıra yenilikçiliği teşvik etmeye, hasta güvenilirliğini geliştirmeye ve maliyetleri azaltmaya yardımcı oldu. Proje, kalp hastalığının ilerleyişini anlamak için gerçek bir hastaya takılmadan önce yeni bir kapakçık yardımcı cihazının verimliliğinin onaylanmasında kullanıldı.

Full_Heart_1,

Bu haber 1227 kez okundu.
Dünya - 22:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.