Açık

Hologram Teknolojisi Evlere Geliyor

Dünya - 25 Ocak 2015 20:59 A A

Dünyada 3 boyutlu efekt ve gösteri teknolojilerinin patentlerini elinde tutarak ulusal ve uluslararası arenada ses getiren Musion, geliştirdiği yeni nesil hologram teknolojisi uygulamalarıyla, dünya genelinde hizmet veren global şirketlerin gelecek planlamalarına referans oluştururken, hayata geçirdiği uygulamaların kolay ulaşılabilir ve ucuz olması sebebiyle de; eğitimden sağlığa, siyasetten bilime kadar, hayatın her alanına etki etmeye devam ediyor.

Musion tarafından hayata geçirilen 3 boyutlu hologram teknolojisi uygulamaları; eğitim, sağlık, siyaset, bilim, emlak gibi hayatın içerisinde pek çok konuda, ihtiyaca uygun çözümler sunmaya devam ederken, geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan hologram, dünya devi şirketlerin gelecek planlamalarında odak noktalarından biri haline dönüştü.

Son olarak Microsoft tarafından açıklanan Windows 10 işletim sistemi ile birlikte hololens uygulaması evlerin içine kadar girecek. Geliştiricilerin holografik deneyimler tasarlamasını sağlayan bir dizi özellik içeren yeni üründe Windows 10 uygulamaları hologram olarak çalışacak.

“Hologram Teknolojileri Daha da Yaygınlaşacak”

Tüm dünyada büyük yankı uyandıran yeni nesil hologram teknolojisi uygulamalarının, hayatın her alanında yaygınlaşmaya devam edeceğini vurgulayan Musion Türkiye Kurucusu Murat Günenç, “Aylar önce ifade ettiğimiz gibi çok kısa süre içerisinde hologram teknolojisi çok hızlı bir ilerleme kaydediyor. Teknoloji gelişmeye devam ettikçe, hologram uygulamalarının kullanım alanları da genişlemeye devam edecek. Evlerde, işyerlerinde bu teknoloji daha da yaygınlaşacak. İnternet üzerinden görüşmelerde hologram görüntülerden yararlanılacak” diyerek, uygulamanın uzun soluklu sonuçlar doğuracağını söyledi.

Holograms

Bu haber 1757 kez okundu.
Dünya - 20:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.