14° Açık

Xerox Genel Merkezi’ne bir Türk yönetici atandı

Dünya - 11 Aralık 2014 22:24 A A

Londra’dan Connecticut’a transfer

Mart 2013’den beri Xerox Avrupa İç Kontrolörü ve Kurumsal Risk Müdürü olarak görev yapan Verda Erdener, A.B.D’nin Connecticut eyaletindeki Xerox Genel Merkezi’ne Xerox Kurumsal Finansal Planlama ve Analiz Müdürü olarak atandı.
Xerox’daki çalışma yaşamını 1996 yılından beri sürdüren Verda Erdener Aralık 2014 itibarı ile Xerox’un A.B.D Norwalk Connecticut’daki genel merkezinde çalışmaya başladı. Verda Erdener’in Mart 2013’den beri Xerox Avrupa İç Köntrolörü ve Kurumsal Risk Müdürü olarak gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar yeni bir uluslararası göreve atanmasını sağladı. 3 yıllık bir sözleşme ile Xerox’un genel merkezine (Xerox Corporation Headquarter) Kurumsal Finansal Planlama ve Analiz Müdürü olarak atanan Verda Erdener 2018 yılına kadar bu görevini sürdürecek.

Türkiye’yi yurt dışında başarı ile temsil eden kadın yöneticilerden birisi de Verda Erdener

Daha önce sadece Avrupa bölgesi ülkelerinden sorumlu olan Verda Erdener’in yeni görevindeki sorumluluk bölgesi Xerox’un faaliyet gösterdiği dünya üzerindeki tüm ülkeler olacak. Verda Erdener yeni görevinde, Xerox’un tepe yönetimine, Xerox’un faaliyet gösterdiği ülkelerdeki satış aktiviteleri, kar-zarar hesapları ve potansiyel beklentilerle ilgili stratejik karar alma süreçlerine temel olacak bilgi ve raporları hazırlayacak. Sorumlu olduğu ülkelerin yıllık ve üçer aylık hedeflerini, gerçekleştirme durumlarını dönemsel olarak takip edecek.

İstanbul Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Verda Erdener, Marmara Üniversitesi’nde Finans ve Muhasebe konusunda yüksek lisans yaptı. 1975 İstanbul doğumlu olan Verda Erdener’in Pamir adında bir oğlu var.

Xerox+

Bu haber 940 kez okundu.
Dünya - 22:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.