16° Açık

PSA Peugeot Citroën Üretimde Sıfır Hata Stratejisini Güçlendirdi

Dünya - 4 Aralık 2014 22:37 A A

Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE Platformuyla PSA Peugeot Citroën Üretimde Sıfır Hata Stratejisini Güçlendirdi

Robotik simülasyonunu 3DEXPERIENCE platformuna entegre eden PSA Peugeot Citroën, bir otomobil programından diğerine standartlaştırma ve üretim hattının yeniden kullanımını destekleyerek tesis esnekliğini artıracak, ayrıca modülerleştirme stratejisini güçlendirecek.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Dassault Systèmes; PSA Peugeot Citroën ile işbirliğini güçlendiriyor. PSA Peugeot Citroen, DELMIA dijital üretim uygulamalarının kullanımını büyük ölçüde yoğunlaştırmaya karar verdiğini duyurdu. Mühendislik ve üretim arasında uçtan uca dijital süreklilik sağlayan bu genişlemeyle PSA Peugeot Citroën artık, ilk seferinde doğru robotik planlamayı verimli bir şekilde ele alabilir hale geldi.

3DEXPERIENCE platformuyla güçlendirilen PSA Peugeot Citroën’in uygulaması artık fizibilite ve erişilebilirlik çalışmalarıyla programlarını içeren gelişmiş robotik simülasyonu destekliyor. Üretim düzeninin ilk aşamalarındaki bu destek son montaj simülasyonu, boyama, güç aktarım organları ve damgalama işlemleri için tamamlayıcı nitelikte.
Kapılar, paneller, gövde ve gövde altı gibi araç parçalarının üretilebilirliğini büyük ölçüde geliştirmek amacıyla PSA Peugeot Citroën, ekiplerinin potansiyel üretim sorunlarını geliştirme döngüsünün ilk aşamalarında algılayabilmesi ve düzeltebilmesi için daha sıkı bir ürün ve süreç entegrasyonu istedi.

DELMIA Robotics simülasyonu uygulamaları robotların üretimdeki düzeni ve çalışmaları arasında bir köprü oluşturarak malzeme israfı ve üretim tekrarına neden olabilecek potansiyel hatalar ve çakışmaları önlemeye olanak tanıyan alan tahsisini büyük ölçüde kolaylaştırdı. Robotik simülasyonunu 3DEXPERIENCE platformuna entegre eden PSA Peugeot Citroën, bir otomobil programından diğerine standartlaştırma ve üretim hattının yeniden kullanımını destekleyerek tesis esnekliğini artıracak, modülerleştirme stratejisini güçlendirecek.

Bu haber 879 kez okundu.
Dünya - 22:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.