Açık

Kaspersky, Avrupa Siber Güvenlik Trendlerini ve Tehditleri Açıkladı

Dünya - 4 Aralık 2014 21:16 A A

Uzmanlar 2015 yılında ATM’ler ve ödeme sistemlerine daha fazla saldırı olacağına ve doğrudan hedefli siber saldırı oyun kitabından yöntemler kullanılarak bankaların güvenliklerinin ihlal edildiği zararlı yazılım vakaları olacağına inanıyorlar. Internet of Things’in ihlal edildiği daha fazla vaka görülecek ve daha fazla İnternete sızma krizi olacak: eski kodda İnternet altyapısını kötü niyetli saldıra maruz bırakan tehlikeli güvenlik açıkları bulunuyor olabilir.

27-30 Kasım arasında Kaspersky Lab, en yeni siber suç trendlerini keşfetmek ve Avrupalı şirketlerin siber güvenlik tehditleriyle dolu bir dünyada nasıl hayata kalabileceklerini tartışmak amacıyla Polonya’nın Varşova şehrinde bir Siber Güvenlik Konferansı düzenledi.

Bankacılık Trojanları, fidye yazılımları, hızlı gelişen mobil tehditler ve siber suçluların Olimpiyat Oyunları ve FIFA Dünya Kupası gibi büyük etkinliklerin çevresinde oluşturmaya ağırlık verdiği dolandırıcılık numaraları gibi uzun süreli zararlı yazılım tehlikeleri, kaç Kaspersky Güvenlik Ağı kullanıcısının web bağlantılı ve yerel tehditlerle (USB’ler, CD’ler, DVD’ler aracılığıyla yerel ağlara yayılan) yüzleştiğini temel alan 2014 yılında Avrupa’daki tehdit ortamı hakkında genel bilgiler verildi. Türkiye’deki kullanıcıların %47’si ve Ukrayna’daki kullanıcıların %42,8’i yerel tehditlerle yüzleşirken Hollanda’daki kullanıcıların %18,1’i çevrimiçinde zararlı yazılımlarla karşılaştı.

Gelecek tehdit tahminleri arasında uzmanlar, günümüzdeki büyük siber tehdit aktörlerinin küçük ve bağımsız birimlere bölünmesi olasılığını tartıştı. Bu, daha fazla kaynaktan gelen çok çeşitli saldırılarla daha geniş çaplı bir saldırı tabanına neden olacak. Uzmanlar 2015 yılında ATM’ler ve ödeme sistemlerine daha fazla saldırı olacağına ve doğrudan hedefli siber saldırı oyun kitabından yöntemler kullanılarak bankaların güvenliklerinin ihlal edildiği zararlı yazılım vakaları olacağına inanıyorlar. Internet of Things’in ihlal edildiği daha fazla vaka görülecek ve daha fazla İnternete sızma krizi olacak: eski kodda İnternet altyapısını kötü niyetli saldıra maruz bırakan tehlikeli güvenlik açıkları bulunuyor olabilir.

141128_Cyber-Security-Threat-Landscape-in-Europe_Final

Bu haber 1011 kez okundu.
Dünya - 21:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.