23° Açık

Huawei, Siber Güvenlik tavsiye listesini yayınladı

Dünya - 4 Aralık 2014 20:33 A A

Huawei, Siber Güvenliğe Önem Veren İş Ortağı Seçiminde Dünyanın İlk Tavsiye Listesini Yayınladı

Huawei, “Siber Güvenlik Perspektifleri – Uçtan Uca Siber Güvenliği Sağlamak İçin İş Ortağı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 100 İhtiyaç” başlıklı bir tavsiye raporu yayınladı. Rapor, siber güvenlik konusunda yetkin iş ortağı seçimi adına dikkat edilmesi gereken tüm noktaları bir araya toplayan ilk liste olma özelliğini taşıyor.
Huawei, uçtan uca siber güvenliğin sağlanabilmesi için yetkin iş ortağı seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaların detaylı olarak listelendiği bir tavsiye raporu yayınladı. “Siber Güvenlik Perspektifleri – Uçtan Uca Siber Güvenliği Sağlamak İçin İş Ortağı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 100 İhtiyaç” başlıklı rapor, bu alanda yayınlanmış ilk liste olma özelliği taşıyor.

Huawei, geçtiğimiz yıl yayınladığı bir önceki benzer raporda siber güvenliğin şirketler genelinde uygulanması gereken bir süreç olduğunun altını çizmiş ve bu alandaki standartların küresel olarak belirlenmesi gerektiğine dikkat çekmişti. Yeni rapor, bu alanda daha iyi sonuç almak isteyen şirketlere yönelik 100 ayrı başlık altında toplanmış pratik tavsiyeler içeriyor.

Siber Güvenlik Bilincini Bir Adım İleri Taşıyacak

Geçtiğimiz yıl daha fazla ülkenin siber güvenliğin önemini ortaya koyan yaklaşımlar sergilemesi, kurumları, kamuyu ve bireyleri etkileyen güvenlik standartlarının şekillenmesine olumlu yansıdı. Huawei, yayınladığı raporda yer alan ve 11 ana başlık altında toplanmış 100 tavsiye eşliğinde, donanım ve yazılım üreticilerinden servis alan kurumların siber güvenlik bilincini daha da ileri taşımayı hedefliyor. Bu kategoriler arasında strateji yönetişimi ve kontrol, standartlar ve süreçler, kanun ve regülasyonlar, insan kaynakları, araştırma ve geliştirme, doğrulama, üçüncü parti tedarikçi yönetimi, üretim, ürünlerin güvenli aktarımı, hataların tespit edilmesi ve denetim yer alıyor.

Huawei Küresel Siber Güvenlik Yöneticisi John Suffolk, yayınlanan rapora dair şunları söyledi: “Kamu, düzenleyiciler, endüstri ve tüketiciler, her adımda en başından beri ürünlerin kalitesini ve güvenliğini artırmak için çalışıyorlar. Buna rağmen bilgi teknolojilerinde güvenlik denilen kavram halen gerçek anlamda hayata geçmedi. Yayınladığımız raporda yer alan tavsiyelerin bu alanda yeni bir adım başlatacağına inanıyoruz.”

siber_guvenlik_konferansi_istanbulda_h14924

Bu haber 1020 kez okundu.
Dünya - 20:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.