22° Açık

Dünyanın Çevresini Güneş Enerjili Uçakla Dolaşacaklar!

Enerji - 7 Mart 2015 14:33 A A

 Nestlé Araştırma Merkezi Solar Impulse Pilotlarına Enerji Verecek

Dünyanın etrafını güneş enerjili bir uçakla dolaşma konusunda yapılan ilk girişim Abu Dabi’de başladı. Nestlé Araştırma Merkezi, Solar Impulse pilotlarının gıda ihtiyacını karşılayacak.

Dünyanın etrafını güneş enerjili bir uçakla dolaşma konusunda yapılan ilk girişim Abu Dabi‘de başladı. Nestlé Araştırma Merkezi, bu girişimin başarılı olması için önemli bir rol üstleniyor. Solar Impulse, sadece güneş enerjisi kullanarak uzun mesafe uçabilen öncü bir uçak. Sürdürülebilir uçuş sınırlarını zorlayacak İsviçreli iki pilotun gıda ihtiyacı Nestlé’nin özel olarak araştırıp geliştirdiği ve ürettiği ürünler ile sağlanacak.

Nestlé bilim insanları, Solar Impulse için gıda hazırlıyor

Nestlé Araştırma Merkezi dört yılı aşkın bir süredir Solar Impulse ekibiyle yakın çalışarak, gerekli besin değerleri içeren ve iklim koşullarındaki aşırı değişimlere karşı dayanıklı bir dizi yemek ve atıştırmalık gıda geliştirdi. Pilotların tercih ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan yemekler, yolculuk boyunca kendilerine konfor sağlayacak şekilde özel olarak üretildi.

Nestlé, Solar Impulse ortaklığı çerçevesinde sürdürülebilirliğe ilişkin eğitim faaliyetlerini desteklemeye yardımcı oluyor. Solar Impulse Kurucusu ve Başkanı Bertrand Piccard ile Kurucu Ortak ve CEO André Borschberg tarafından üstlenilen çalışmaların etkisinin en yüksek seviyeye çıkarılması hedefleniyor.

Dr. Kassis önümüzdeki aylarda uçağı takip edecek, pilotların beslenmelerini izleyecek ve doğru miktarlarda gıda ürününün mevcut olmasını sağlayacak. 35.000 kilometre boyunca 500 saat uçuş süresini kapsayan bu yolculuğun 5 ayda tamamlanması bekleniyor. Yolculuk boyunca, Çin, Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri’nin bulunduğu birçok durak olacak. Nestlé, uçuş boyunca yenilecek yemekleri özel olarak tasarlanmış ambalajlar ile sunuyor.

Bu haber 621 kez okundu.
Enerji - 14:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.