28° Açık

Teknopark İstanbul Girişimcilerin Önünde Yeni Kapılar Açıyor

Manşet - 18 Haziran 2023 22:42 A A

Teknopark İstanbul’da çalışmaların sürdüren robotik odaklı 7 girişim, 10’uncusu düzenlenen ‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ etkinliğinde, potansiyel yatırımcılar ve iş dünyasından temsilcilerle bir araya gelerek projelerini tanıtma fırsatı buldu.

Türkiye girişimcilik ekosisteminin en büyük destekçilerinden Teknopark İstanbul, düzenli olarak gerçekleştirdiği etkinlikler yoluyla girişimcileri yatırımcılar ve iş dünyasından önde gelen firmalarla buluşturarak; projelerinin satışa dönüşmesi, satışlarının ölçeklenmesi ve yeni projelerin geliştirilmesine katkı sağlıyor. Bu amaçla kuluçka merkezi Cube Incubation aracılığıyla geleneksel olarak ‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ etkinlikleri düzenleyen Teknopark İstanbul, bu etkinliklerin 10’ncusunu robotik teknolojiler odağında gerçekleştirdi.

Yeni iş birlikleri için zemin hazırlanıyor

Cube Incubation’da düzenlenen 10. Açık Kapı etkinliği, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, etkinlikte sergilenen yenilikçi iş birliği modellerinin, girişimcilik ekosisteminin gelişimi açısından büyük önem taşıdığını vurguladığı konuşmasında, “Bu etkinlikler, girişimlerimiz ile iş dünyası arasında bir köprü görevi görüyor. Girişimcilerimiz, TÜBİTAK, THY Teknik ve ASELSAN gibi büyük kurumlara projelerini anlatma şansı yakalıyor. Bu sayede yeni iş birliklerinin oluşmasına zemin hazırlanıyor” dedi.

Girişimcileri destekleyecek

Teknopark İstanbul, kuracağı girişim sermayesi yatırım fonu ile önümüzdeki dönemde start-upları kendi de desteklemeye başlayarak girişimci sayısını artıracak.

‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ etkinliğinde projelerini sergileyen Teknopark İstanbul girişimleri şunlar:

  • Bottobo Robotics: Otonom mobil robotlar odağında donanım ve yazılım çözümleri üzerine çalışıyor.
  • Remora Teknoloji: Suu altı tekne temizleme sistemleri konusunda robotik sistemleri üzerine proje geliştiriyor.
  • Pi Robotik: Robotik otomasyon, makina görmesi ve yapay zeka alanları üzerine çalışıyor.
  • Arı Drones: Göstergeler ve kameralı done teknolojisiyle bir araştırma drone’u geliştiriyor.
  • Ozztech: Siber güvenlik alanında yazılımlar geliştiriyor.
  • Robo: Başta otomotiv sektörü olmak üzere birçok sektöre endüstriyel otomasyon konusunda hizmet veriyor.
  • Sanlab: Simülasyon yazılımları ve robotik alanında eğitim teknolojileri geliştiriyor.
Bu haber 4710 kez okundu.
Manşet - 22:42 A A
BENZER HABERLER