Tech4Peace, FRC Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi Temsil EdecekDaha iyi bir dünya ve topluma fayda için teknolojiyi kullanmak ve sahip oldukları bilgi ve deneyimleri çevreleriyle paylaşmak üzere lise öğrencileri tarafından kurulan Tech4Peace robotik takımı, FIRST Robotik Şampiyonası’nın en büyük ödülü Chairman’s Award’u kazanarak, 20-23 Nisan tarihlerinde ABD Houston’da düzenlenecek FRC Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip oldu. 2019 yılında lise öğrencileri tarafından kurulan Tech4Peace robotik takımı, dünyada bu alandaki en büyük yarışmalardan biri olan FIRST Robotik Şampiyonası’nın (FRC) 18-20 Mart’ta düzenlenen Bosphorus Regional etabında 4 kıtadan 43 takımla mücadele ederek, robot performansıyla çeyrek finallere çıkmanın yanı sıra son üç yılda gerçekleştirilen takım çalışmalarına verilen ve şampiyonanın en büyük ödülü olan Chairman’s Award’u kazandı. Bu başarısıyla Tech4Peace, 20-23 Nisan 2022 tarihlerinde ABD Houston’da düzenlenecek FRC Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Manşet - 4 Nisan 2022 20:07 A A

Daha iyi bir dünya ve topluma fayda için teknolojiyi kullanmak ve sahip oldukları bilgi ve deneyimleri çevreleriyle paylaşmak üzere lise öğrencileri tarafından kurulan Tech4Peace robotik takımı, FIRST Robotik Şampiyonası’nın en büyük ödülü Chairman’s Award’u kazanarak, 20-23 Nisan tarihlerinde ABD Houston’da düzenlenecek FRC Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip oldu.

2019 yılında lise öğrencileri tarafından kurulan Tech4Peace robotik takımı, dünyada bu alandaki en büyük yarışmalardan biri olan FIRST Robotik Şampiyonası’nın (FRC) 18-20 Mart’ta düzenlenen Bosphorus Regional etabında 4 kıtadan 43 takımla mücadele ederek, robot performansıyla çeyrek finallere çıkmanın yanı sıra son üç yılda gerçekleştirilen takım çalışmalarına verilen ve şampiyonanın en büyük ödülü olan Chairman’s Award’u kazandı. Bu başarısıyla Tech4Peace, 20-23 Nisan 2022 tarihlerinde ABD Houston’da düzenlenecek FRC Dünya Şampiyonası‘nda Türkiye’yi temsil edecek.

Bu haber 891 kez okundu.
Manşet - 20:07 A A
BENZER HABERLER