HUAWEI’nin En İnce Ve En Hafif Telefonu: Nova 9

Manşet Yanı - 7 Aralık 2021 18:49 A A

2021’de piyasaya sürülen hemen hemen her yeni telefon 220 gramdan daha ağır, 8 mm’den daha kalın ve 6,8 inçe ulaşan bir ekrana sahip. 6,57 inç ekrana sahip olmasına rağmen nova 9’un yatay uzunluğu yalnızca 73,7 mm, kalınlığı 7,77 mm ve yalnızca 175 gram ağırlığında. OLED ekran paneli, alüminyum kasa, ışık altında parıldayan ancak parmak izi bırakmayan ve mat cama göre elde daha az kayganlık camı bunun bir örneği. Bu özel cam, HUAWEI’nin yeni Starry Flash AG Cam süreci ile elde edildi. Renk seçenekleri arasında Yıldız Mavisi, klasik Gece Yarısı Siyahı var.

nova 9, bir akıllı telefona yerleştirilmiş en benzersiz kamera modüllerinden birine sahip. İki simetrik daire, kameranın sol üst tarafında mükemmel bir şekilde dikey olarak sıralanıyor.

HUAWEI nova 9’un dörtlü kamera sistemi, 12,5 megapiksellik çekim üretmek için piksel gruplama teknolojisini kullanan 50 megapiksellik bir “Ultra Vision” kamera içerir. Bu güçlü kameraya eşlik eden 8 megapiksellik ultra geniş lens, geniş manzaraları veya büyük grup çekimlerini kolaylaştırıyor. Son olarak, derinlik bilgisi ve makro fotoğrafçılık için bir çift sensör bu çok yönlü sistemi tamamlıyor.

Akıllı telefonlardaki en büyük görüntü sensörlerinden birine sahip. Bu sensör yalnızca ışık alımına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda daha sığ alan derinliği sayesinde doğal kremsi bokeh üretiyor. Bu donanımı HUAWEI’nin endüstri lideri XD Fusion hesaplamalı fotoğraf motoruyla birleştirilerek tüm aydınlatma koşullarında dinamik, iyi dengelenmiş çekimler elde edilmesi sağlandı.

Selfie çekmeyi seviyorsanız, nova 9, parlak ve canlı selfie’ler yakalayan 32 megapiksellik ön kamerayla bu alanda da öne çıkıyor. Üstün yazılım işleme ile, her durumda harika görünen oto portreler için ikna edici bokeh veya güzellik efektleri bile üretebilirsiniz.

Çektiğiniz fotoğrafların ve videoların keyfini doğrudan nova 9’un ekranında da çıkarmak isteyeceksiniz çünkü bu, bir milyardan fazla renk görüntüleyebilen canlı, neredeyse çerçevesiz bir OLED ekran. 120Hz yenileme hızında, animasyonların daha akıcı işlemesini sağlayarak elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir ekran ortaya çıktı.

HUAWEI nova 9, ince yapısına rağmen bu boyutta bir telefon için oldukça büyük olan 4.300 mAh pili sayesinde size tüm gün pil ömrü sunmaya devam ediyor. HUAWEI nova 9, pilinin yarısını yalnızca 15 dakikada veya 0-100 tam şarj için 38 dakikada doldurmasını sağlayan SuperCharge teknolojisini destekler ve evet, şarj cihazı ile birlikte geliyor. HUAWEI Online Mağaza’da nova 9, kılıfı da dahil olmak üzere 9.499 TL fiyatla satışa sunuluyor.

Bu haber 428 kez okundu.
Manşet Yanı - 18:49 A A
BENZER HABERLER