17° Açık

GAU Token Rekoruna İstanbul’un Zirvesinde Lansman!

Kripto Para - 26 Kasım 2021 17:18 A A

176 milyar dolarlık oyun sektörüne damgasını vuran Türk projesi GAU Token’ın ön satış için ayrılan bölümü 3 dakikalık rekor bir sürede tükendi. ICRYPEX’te listelenen GAU Token’ın ön satış başarısı Sapphire’de gerçekleşen lansmana ile kutlandı. Lansmana ünlü sanatçılar Edis, Sinan Akçıl, sosyal medya dünyasından Enes Batur, Orkun Işıtmak gibi tanınmış isimler ve basın temsilcileri sağladı. 

Türk oyun ve kripto para sektörü adına öncü bir adım olarak ortaya çıkan GAU Token’ın ön satış süreci 2 dakika 47 saniyelik rekor bir süreyle tamamlanmıştı. 176 milyar dolarlık oyun sektörüne güçlü bir Türk atılımı olarak öne çıkan GAU Token, bu yönüyle de yoğun ilgiyle karşılaştı.

GAU Token’ın bu rekor ön satış başarısı Sapphire’de gerçekleşen lansman ile duyuruldu ve geleceğe yönelik projeler basın ile paylaşıldı. Lansmana ICRYPEX ve Gamer Arena yönetici ve ekiplerinin katılımı dışında ünlü yıldızlar Edis, Sinan Akçıl, sosyal medya dünyasının tanınan isimleri Enes Batur, Orkun Işıtmak başta olmak üzere birçok influencer katılım sağladı.

300 binin üzerinde oyuncuya rekabet alanı oluşturan Gamer Arena ve Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından ICRYPEX ortaklığında çıkarılan GAU Token birçok farklı kullanım ve yatırım alanı oluşturuyor. Gamer Arena’nın yeni ekonomi birimlerinden olan GAU Token’ın ön satışı başladıktan 2 dakika 47 saniye sonra tükenerek rekor bir ön satışa imza attı.

Gamer Arena içerisinde de kullanılabilecek olan GAU Token, rekabetin yüksek olduğu e-spor düellolarında kullanılacak. Birbirinden çekişmeli oyun turnuvalarının ve bireysel maçların halihazırda düzenlenebildiği, 300 binin üzerinde üyesiyle dev bir oyun platformu olan Gamer Arena’da GAU Token ile özel maçlara da katılım sağlanabilicek.

176 milyar dolarlık oyun sektörüne Türk hamlesi olarak öne çıkan iş birliği on yıllık uzun soluklu bir anlaşmayı kapsıyor. Toplamda 500 milyon adet olarak çıkarılan GAU Token, Ethereum ağı kullanılarak ve ERC20 protokolüyle üretiliyor.

Oyun sektöründeki en önemli iş birliğimiz

Sapphire’de gerçekleşen lansmanda konuşan ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer, “Bugün burada Gamer Arena ile gerçekleştirdiğimiz GAU Token’ın ön satış başarısını kutlamak ve geleceğe yönelik önemli planlarımızı sizlerle paylaşmak adına bir araya geldik. Oyun sektörü ve kripto para sektörü gibi iki yenilikçi ve dev sektörün birleştiği bir noktada GAU Token’ın bu ilgiyle karşılaşması beklediğimiz bir süreçti. Gamer Arena oyun sektöründe rekabeti ön plana çıkaran çok önemli bir girişim. Gelecekte adını sıkça duyacağımız böyle bir girişimle güçlerimizi birleştirmek önemli bir adımdı. Bu iş birliğini oyun sektöründeki yenilikçi hamlemiz olarak görüyoruz. 3 dakika gibi rekor bir sürede ön satışı tamamlamak da projeye olan inancı ve iş birliğinin gücünü ispatladı. 26 Kasım 00.00 itibariyle GAU Token’ı halka arz edeceğiz. Aynı yoğun ilgiyi halka arz sürecinde de göreceğimize inanıyoruz.” dedi.

3 dakikada ön satış adedi olarak sunulan 50 milyon token’ın tamamı tükenen GAU Token’ın halka arzı ise 0,25 TL’lik satış fiyatıyla 26 Kasım 2021 saat 00.00 itibarıyla başlayacak.

Bu haber 561 kez okundu.
Kripto Para - 17:18 A A
BENZER HABERLER