17° Parçalı az bulutlu

Fason İş Yaptırmak Ve Almak İsteyen KOBİ’ler Parkurda.Com İle Buluşuyor

Röportaj - 7 Ocak 2022 11:41 A A

 Takım tezgahları üreticisi Tezmaksan tarafından 2020 yılında hayata geçirilen parkurda.com ile orta ve küçük ölçekli KOBİ’lerin kendilerini tanıtmalarına olanak tanınıyor. 8000 üyenin 1500’ün üzerinde iş ilanıyla yer aldığı parkurda.com, dijital dönüşümünü hızlandıracağı 2022 yılından itibaren dünyanın farklı noktalarında hizmet vermeye başlayacak ve yapılan işlerin değerlendirildiği puanlama sistemine geçecek.

Parkurda.com ile atıl kapasiteye son

Talaşlı imalat sanayisinde çalışan markaların, parkurda.com ile ürün geliştirme süreçlerini hızlandırırken dijital dünyaya daha hızlı adım attıklarını kaydeden Tezmaksan Proje ve Pazarlama Müdürü Berna Şikel, “parkurda.com, piyasa araştırması yaparak tedarikçi havuzunu zenginleştirmek, maliyet karşılaştırması yapmak ve alınan teklifleri tek bir yerden yönetmek isteyen şirketlere yol haritası çiziyor. Pandemiye rağmen yeni iş alarak karlılığı arttırmayı kolaylaştıran parkurda.com ile sürdürülebilir üretime ulaşmayı hedefleyen tüm firmalara en önemli ihtiyaçlardan biri olan ‘tüm kapasiteyi değerlendirme’ imkanı sunuyoruz. Tek bir iş için yeni makine almak yerine maliyetlerini düşürmeye çalışan firmalara iş yönlendiren platform, şirketimizin sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projesi görevlerini de üstleniyor. Sürdürülebilirliğin temek prensipleri arasında yer alan verimliliğe doğrudan katkı sağlayan sistemin işleyişi, atıl kapasite oranını minimum düzeye indiriyor” dedi.

Katma değer yaratmanın yeni yolu: parkurda.com

Parkurda.com’un işleyiş sistemiyle Türkiye’yi büyük bir fabrika haline getirdiklerini vurgulayan Şikel şunları söyledi: “Platformun geniş katılımlı yapısı sayesinde ekonomik büyümede tüm firmaların katkısını mümkün kılarak ihracatta tüm talaşlı imalat sanayi üyelerinin yer almasını sağlıyoruz. Türkiye’ye önemli ölçüde katma değer sağlayan imalat sanayinin birçok paydaşını buluşturduğumuz parkurda.com, iş akışındaki hareketliliği canlı verilerle ortaya koyuyor. Bu sayede nereye ve nasıl yatırım konusunda bilgi sahibi olan işletmeler, kendilerine en uygun yatırımı belirleyerek kendi yol haritalarını çiziyorlar.” 

Yurt dışına açılmaya hazırlanan parkurda.com’a puanlama sistemi geliyor

Talaşlı imalat sektörünün tüm oyuncularını aynı çatı altında toplayan parkurda.com’un bir arada üretmenin gücünü kanıtladığını belirten Şikel, platformun yeniliklerini dair “2022 yılıyla birlikte önce Almanca konuşulan ülkeler, daha sonra ise Avrupa’nın tamamı, Amerika ve Uzak Doğu’ya açılacak platform, yapılacak yeni geliştirmeler ile ihtiyaçlara daha yapıcı çözümler sunacak. Bu kapsamda yakın zamanda hayata geçecek puanlama sistemi ile firmaların yaptıkları işlerden alacağı puanlar, hizmet kalitelerini geliştirmek ve konumlarını görmek adına adil bir yapı sunacak” açıklamasında bulundu.

Bu haber 1002 kez okundu.
Röportaj - 11:41 A A
BENZER HABERLER