Drone’lar AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda

Manşet Üstü - 26 Ocak 2022 22:43 A A
  1. AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 2-6 Şubat tarihleri arasında Fuar İzmir’de yapılacak. Ulusal ve uluslararası pek çok firma temsilcisini bir araya getirecek olan fuarda, Türkiye’nin ilk dron teknolojileri platformu Dronmarket’te yerini alıyor.

Dronmarket Genel Müdür Serhan Yaldız; “AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı çok önemsiyoruz. Standımızda tarımda drone teknoloji çözümleri ile distribütörü olduğumuz dünya devi marka DJI’ın zirai ilaçlama drone’ları ve bitki analiz drone’ları da sunacağız.   Bu fuarda sektörden 10’larca sektör temsilcisi ve ziyaretçiyle bir araya gelebilme şansını yakalıyoruz. Ürünlerimizi birebir tanıtmak, dünyadaki gelişmelerden, teknolojilerden haberdar olmak ve yeni işbirlikleri kurmak adına çok önemli bir platform” dedi.

Özellikle tarım sektöründe Türkiye’de önemli bir Pazar payına sahip olduklarını belirten Yaldız; “ Tarım sektörü son dönemlerde oldukça zorlu bir süreçten geçiyor.  Maliyetlerin yükselmesi, iklim şartlarının bozulması gibi nedenler çiftçilerimizi oldukça zorladı. Biz Dronmarket olarak çiftçilerimizin bazı yüklerini hafifletmek ve zirai uygulamalarında tasarruf sağlamaları adına çalışıyoruz. Ürün verdiğimiz çiftiçiye drone kullanım eğitimi ve teknik hizmet veriyoruz. Buna bağlı olarak çiftçilerimizin ilgisi de bu teknolojiye karşı giderek artıyor. Tarımda drone kullanımının 2021 yılında %40 oranında arttığını söyleyebilirim” dedi.

Bu haber 275 kez okundu.
Manşet Üstü - 22:43 A A
BENZER HABERLER