28° Parçalı az bulutlu

Dell Yeni XPS 13 Ve XPS 13 2-İn-1’i Tanıttı

Manşet - 23 Haziran 2022 21:41 A A

 Dell Technologies, fütüristik tasarımıyla övgü alan XPS 13 Plus lansmanının hemen ardından, ikonik XPS 13 lansmanıyla ve yakında çıkacak XPS 13 2-in-1 ile yeniden tasarlanan XPS portföyünü kullanıcıların beğenisine sundu.

Cihazlara her an her yerden erişimin büyük önem taşıdığı günümüzün hibrit ve mobil dünyasında, çok yönlülüğün ve çoklu görevlerin kolaylıkla yürütülmesinin öneminden yola çıkan Dell, XPS 13 ve XPS 13 2-in-1 ürünleriyle tam da bu beklentileri karşılıyor.

Dell’in en ince ve en hafif 13 inç XPS dizüstü bilgisayarı “XPS 13” artık piyasada

Günün akışı tek bir e-posta veya spontan bir gelişmeyle değişebileceğinden, XPS 13 (Windows 11 veya Ubuntu 20.04 işletim sistemi ile) hareket hâlindeyken bile artık kullanıcıların en iyi arkadaşı. 12 saate kadar uzun pil ömrüne sahip1 ince, hafif ve kompakt tasarımıyla sırt veya el çantasına kolayca sığabilen XPS 13, 12. Nesil Intel® Core™ işlemcilerle aynı anda birden fazla görevi kolaylıkla yürütmek için ihtiyaç duyulan üstün performansı sunuyor.

XPS estetiğine sadık kalınarak tasarlanan XPS 13’le müzik dinlemek, görüntülü sohbet etmek, gişe rekorları kıran filmleri izlemek ve daha pek çoğu mümkün. Geniş kapsamlı bir eğlence deneyimi sunan beşinci nesil, 4 taraflı InfinityEdge ekrana ve gelişmiş ses teknolojisine sahip olan XPS 13, yüksek parlaklık, gelişmiş netlik, 4K+ ekran çözünürlüğe kadar ince ayrıntı ve göz alıcı renklerle de kullanıcıların izlediklerine canlılık katıyor. Daha büyük hoparlörler, daha yüksek ve derin bas seslerle daha iyi bir ses deneyimi sunuyor. Eyesafe® teknolojisi ise ışık enerjisini kaynağında akıllıca yöneterek görsel deneyimden ödün vermeden zararlı mavi ışığı azaltıyor.

Netflix yayını pil değerlendirmesi: XPS 13, 12. Nesil Intel Core i5-1230U, 8 GB RAM, 256 GB SSD, Intel Iris Xe grafik kartı ve FHD+ dokunmatik olmayan ekranla test edildi. Testler Mart 2022’de Dell laboratuvarlarında ekran parlaklığı 150 nit’e (%40) ayarlanmış olarak kablosuz bağlantıyla gerçekleştirildi. Netflix Windows 11 uygulaması kullanılarak Netflix 1080p içerik akışı baz alındı. Gerçek pil ömrü, test sonuçlarına kıyasla daha kısa süreli olabilir ve ürün konfigürasyonuna, yazılıma, kullanıma, çalıştırma koşullarına, güç yönetimi ayarlarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Maksimum pil ömrü zamanla azalacaktır. Belirtilen Watt Saati (WHr), pil ömrünün göstergesi değildir.

XPS 13 9305 (sol) ile yeni XPS 13 9315 (sağ) kıyaslaması

 Anakartı önceki XPS 13’te (2021) bulunandan 1,8 kat daha küçük olacak şekilde “minyatürize etmek” için uzun ve iddialı bir yolculuk başladı. Bugün yeni XPS 13’le karşımıza çıkan anakart, şimdiye kadar üretilmiş ve bir Dell bilgisayarının içine yerleştirilmiş en küçük anakart olma özelliği taşıyor. Ayrıca yeni ve farklı teknolojileri içine sığdırmak ve hoparlör kutularını genişletmek için gerekli mimari alanın da yaratıldığı görülüyor. Bu da ortaya daha ince ve daha hafif, ancak daha iyi ses veren, yüksek performanslı ve uzun pil ömrüne sahip XPS 13’ü çıkarıyor.

WiFi hızındaki gibi ancak mobil geniş bantta, daha hızlı karşıdan yükleme imkanı veren 5G bağlantılı ilk XPS cihazıyla, kullanıcıların her yerde üstün performansın keyfini çıkarması mümkün. Streaming, dosya ve zengin video içeriği indirme gibi işlemlerin tamamı 5G hızıyla çok daha hızlı gerçekleştiği için kullanıcılar, bulunduğu konumdan bağımsız olarak üretebiliyor, eğlenebiliyor. Yeni XPS 13 2-in-1, farklı ülkelere gittiğinde kullanıcıların SIM kart değiştirmek zorunda kalmadan küresel operatörlere bağlanmasına olanak tanıyan eSIM teknolojisiyle de dikkat çekiyor.

XPS 13 2-in-1, mıknatıslı XPS Folio ile “tüketim” modundan tam “üretkenlik” moduna kolayca geçiş yapılmasını sağlıyor ve böylece konfor ve esneklik açısından üç açı ayarını (100°, 112.5°, 125°) destekleyerek tam bir dizüstü bilgisayar deneyimi sunuyor. Yaratıcılığını ortaya koymak isteyen kullanıcılar, cihazı son teknoloji bir deftere dönüştürebiliyor ve sağ ve sol ellerini kullananlar için uygun olarak geliştirilmiş XPS Stylus ile el yazısını dahi kullanabiliyor. Özel XPS Stylus, üst tarafta bulunan mıknatıslı şarja takılıyor ve tam şarjla ortalama 50 güne kadar çalışma süresi2 sağlıyor. XPS Folio ve Stylus, ayrı ayrı satılıyor.

Sezgisel, “önce yatay görüntüleme modu” ile tasarlanan ekran paneli, 3K’ya varan ekran çözünürlüğü ve canlı renklerle yüksek parlaklık ve ince ayrıntılar sunarak içeriği en az kullanıcıların fikirleri kadar dinamik hâle getiriyor. Temiz ve net bir görüntü sunan yüksek çözünürlüklü 1080p web kamerası ise görüntülü aramalarda kolaylık sağlamak için yatay olarak yerleştirilmiş durumda. 4K çözünürlüğe sahip kamera, bu çok yönlü tek cihazda yüksek kalitede fotoğraflar çekmeye ve içeriği düzenlemeye de olanak tanıyor.

XPS 13 2-in-1, standart WiFi 6E3 veya 5G WiFi 6E4 olmak üzere iki bağlantı seçeneği sunuyor. Standart WiFi 6E modeli, XPS 13 gibi işlenmiş alüminyumdan yapılmış ve mavi renk seçeneğine sahip. 5G modeline özgü olarak arka kısım, bağlantıyı optimize etmek ve sinyal karışmasını önlemek için Gorilla Glass 7’den yapılmış ve gri renk seçeneğine sahip.

XPS 13 ve XPS 13 2-in-1 kasaları, geleneksel kömürle çalışan tesislerde üretilen alüminyum kasalarla karşılaştırıldığında karbon emisyonlarında yüzde 70 azalma sağlayan hidrogüç yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak üretilen düşük karbonlu alüminyumdan yapılmış durumda. EPEAT Gold tescilli olan XPS 13 ve XPS 13 2-in-1, yüzde 100 yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş ambalajlarda sunuluyor.5

XPS 13  ve XPS 13 2-in-1 2022 yaz aylarında satışa sunulacak. Fiyatlar satış tarihine yakın duyurulacak.

Eski cihazlarınızı ne yapacağınızdan emin değil misiniz? Dell Trade In üzerinden, uygun nitelikteki herhangi bir elektronik cihazı (Dell markalı veya diğer markalardan) bir sonraki Dell.com satın alımınız için anında krediye dönüştürebilirsiniz. İlk olarak ABD’de başlatılan bu program, bu yıl içinde diğer ülkelerde de yaygınlaştırılacak.

Dell Migrate’le de Windows tabanlı herhangi bir bilgisayardaki önemli, transferi zor dosyaları yeni XPS cihazınıza taşıyabileceğinizi ve böylece hızla çalışmaya başlayabileceğinizi unutmayın.

Bu haber 864 kez okundu.
Manşet - 21:41 A A
BENZER HABERLER