23° Açık

ZTE Blade’in Satışları 20 Milyon Üniteyi Aştı

Güncel - 4 Aralık 2014 21:02 A A

ZTE’nin ulaşılabilir akıllı telefon serisi Blade, uluslararası alandaki popülaritesini sürdürmeye devam ediyor. 2010 yılında piyasaya sunulan ZTE Blade serisinin satışları 20 milyon üniteyi aşarak, Çin’in 20 milyon ünite satış sınırını aşan ilk akıllı telefonu oldu.

Ulaşılabilir fiyatı ile Blade serisinin akıllı telefonları, 2010 yılında 60’tan fazla ülkede satışa sunuldu. Serinin ilk ürünü olan ZTE Blade V880, optimum ekran çözünürlüğü ve modern çizgileri ile oldukça büyük ilgi gördü. Blade V880 dünya genelinde yaklaşık 13 milyon adet satış rakamına ulaştı. Blade sersindeki diğer akıllı telefonları dünyada 8.6 milyon adetten fazla satıldı.

Popüler 3G cihazları Blade L2 ve Blade III’ü güçlü bir alt yapı ile oluşturan ZTE, Blade Vec 4G ile 4G teknolojisine de giriş yaptı. Blade Vec 4G, Nexus ve Google Play olmadan Google Now Launcher’ı içeren ilk akıllı telefon. 5 inçlik HD ekranı, 1.25 GHz dört çekirdekli işlemcisi ve dayanıklı karbon fiber kasası ile Blade Vec 4G, tüm kullanıcılar için 4G teknolojisine ulaşılabilir bir geçiş sunuyor.

Önümüzdeki 5 yıl boyunca ZTE, uluslararası alanda 100 milyondan fazla Blade serisini kullanıcılara ulaştırmayı hedefliyor. ZTE Blade serisi Avrupa, Güney Doğu Asya ve Latin Amerika’da oldukça güçlü bir konum elde etti. 2014 yılının başında ZTE Blade L2, İspanya, Yunanistan, Almanya, Slovakya ve İngiltere gibi ülkelerde başarılı kampanyalarının yanı sıra, Barselona’da gerçekleştirilen Mobile World Congress 2014’te de medya ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. ZTE Blade 4G, GFK’nın 2014 3’üncü çeyrek raporuna göre Türkiye’de en çok satılan bir numaralı cihaz olarak belirtilmekle beraber, Avrupa’da Fransa, Almanya, Polonya, Slovakya, Belçika ve Yunanistan pazarlarında da popülerliğini kanıtladı.

Kullanıcıların gözündeki popülaritesine ek olarak, Blade serisi aldığı ödüllerle de dünya çapında tanınıyor. Son olarak, Blade L2, The Independent’ın ‘En İyi 10 Akıllı Telefon’ kategorisinde birinci seçildi. 2014 yılı Şubat ayında, Blade Q Mini’yi de kapsayan ZTE Zing ailesi, 2014 yılı iF Design Award’u kazandı. Blade V880, Malezya’da düzenlenen 2012’nin En İyi Mobil Cihazlar ödülünün de sahibi oldu.

Bu haber 1487 kez okundu.
Güncel - 21:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.