23° Açık

Yapı Kredi Bank Azerbaycan, Asseco SEE’yi tercih etti

Dünya - 16 Aralık 2014 17:13 A A

Yapı Kredi Bank Azerbaycan, sanal POS altyapı çözümünde Asseco SEE’yi tercih etti

Asseco SEE, yerel pazarda sahip olduğu bilgi birikimini ve deneyimi, Azerbaycan pazarına taşıdı. Yapı Kredi Bank Azerbaycan’ın sanal POS altyapısını kuran Asseco SEE, sunduğu çözümle komple bir e-ticaret altyapısı sağladı. Yapı Kredi Bank Azerbaycan, Asseco SEE ile gerçekleşen iş birliği sonrasında herhangi bir yatırım yapmadan e-ödeme altyapısına geçerek, tüm ödeme alternatifleri ile her türlü işlemi online olarak müşterilerine sunabilme avantajı elde etti.

Güvenli e-ödeme çözümleri alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla hizmet veren Asseco SEE, bankalara güvenli e-ödeme alanında komple bir elektronik ticaret altyapısı sunuyor. Dış kaynak kullanımı servisi olarak sunulan bu yapıyla, bankalar herhangi bir yatırım yapmadan ve kısa sürede e-ödeme altyapısına sahip olma avantajı elde edebiliyorlar. Türkiye’nin önde gelen bankalarına hizmet, ürün satış, bakım ve 7×24 operasyonel teknik destek hizmeti sağlayan Asseco SEE, Türkiye’deki bilgi birikimini ve deneyimini Azerbaycan’a taşıdı. Yapı Kredi Bank Azerbaycan’ın sanal POS altyapısını hayata geçiren Asseco SEE, sunduğu hizmet ile katma değerli avantajlar yaratıyor.

E-ödeme sistemlerinde Asseco SEE dönemi

2000 yılından bu yana e-ticaret sektörüne güvenli e-ödeme çözümleri ve sanal POS altyapı hizmetleri sunan Asseco SEE, Yapı Kredi Bank Azerbaycan’ı yeni teknolojileriyle bir adım öne taşıyor. Üye iş yerlerinin kredi kartı ile online ödeme kabul etmelerine olanak sunduklarını belirten Asseco SEE Grup Yöneticisi Burak Kutlu, “Asseco SEE olarak fiziksel dünyada yapılan tüm ödeme işlemlerinin sanal dünyada da güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Dış kaynak hizmeti olarak sunduğumuz bu çözüm, banka ortamında değil, Asseco SEE bünyesindeki alt yapı üzerinde çalışıyor. Yapı Kredi Bank Azerbaycan’a sunduğumuz hızlı ve güvenilir hizmetlerimiz ile ödeme sistemleri alanında yeni bir dönemin kapılarını aralamış oluyoruz. Yapı Kredi Bank Azerbaycan müşterileri, kurduğumuz sanal POS sistemi ile e-ödeme hizmetlerinden kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde yararlanabilecekler” dedi.

Credit card and padlock, 3d illustration

Tüm işlemler ve ödeme alternatifleri sadece bir “tık” ile mümkün…

Asseco SEE’nin güvenli altyapı hizmetinin beklentilerini karşılayan en uygun çözüm olduğunu ifade eden Yapı Kredi Bank Azerbaycan Teknoloji Direktörü Nihat Şenyuva, Asseco SEE ile gerçekleştirdikleri iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: “Asseco SEE altyapısına geçerek süreçlerimizdeki ve müşterilerimize sunduğumuz çözümlerimizdeki verimliliği en üst düzeye çıkardık. Şu anda tüm ödeme alternatifleri ile her türlü işlemi online olarak müşterilerimize sunabiliyoruz. Asseco SEE’nin sunduğu altyapı ile asıl işimize odaklanıp, gelişen Azerbaycan ekonomisinde büyük avantajlar elde edeceğimizi düşünüyoruz. İhtiyaçlarımız özelinde geliştirilen, işlem çeşitliliği ve ileri düzeyde güvenlik sunan sanal POS altyapısı ile müşterilerimize daha etkin ve hızlı bir şekilde ulaşabileceğiz.”

NestPay®, bankaların operasyonel süreçlerini hızlandırıyor

Asseco SEE tarafından geliştirilen güvenli e-ödeme çözümünün, sanal POS hizmetlerinin güvenli, hızlı bir şekilde yürütülmesi, raporlanması ve kullanıcı yönetim sisteminin fonksiyonel olarak değiştirilebilmesi açılarından çok faydalı olduğunu vurgulayan Şenyuva, “PCI DSS standartlarına uygun, güvenli ortamda saklanan bilgiler, operasyonel süreçlerimizin hızlanmasını sağlayacak. İş birliğinin Azerbaycan pazarında önümüzdeki dönem içerisinde büyüyerek yolumuza devam etmemize önemli katkıları olacağını düşünüyoruz. Bu projeyi Asseco SEE ile gerçekleştirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Güvenli e-ödeme çözümü Nestpay®, Asseco SEE tarafından geliştirildi

Asseco SEE tarafından geliştirilen güvenli e-ödeme çözümü NestPay®, başta bankalar olmak üzere, online ödemeler pazarında, müşterilerine tahsilat çözümü sunmak isteyen finansal kurumların ihtiyaçlarını karşılıyor. Türkiye pazarının yanı sıra, uluslararası pazara da sunulan NestPay®, binlerce iş yerine sanal POS’larını merkezi bir lokasyondan yönetebilme olanağı sağlıyor.

sanallPOS

Bu haber 1349 kez okundu.
Dünya - 17:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.