Açık

Win Eurasia Automation Fuarı’na Robot Çıkarması!

Güncel - 21 Mart 2015 14:49 A A

Hannover Messe Bileşim Fuarcılık tarafından organize edilen inovasyon platformu WIN Eurasia Automation fuarı 19 Mart 2015 tarihinde  başladı. 21 ülkeden 1581 firmanın bulunduğu fuar,  Otomasyon (Endüstriyel Otomasyon), Electrotech (Enerji, Elektrik ve Elektronik), Hydraulic & Pneumatic (Akışkan Gücü Teknolojileri) ve Materials Handling (Taşıma, Depolama, İstifleme ve Lojistik) fuarları kapsamında geleceğin üretim sistemlerini bir araya getirdi. 

“İnsan Odaklı Robotik” teması altında araştırma çalışmalarını yürütümekte olan Bahçeşehir Üniversitesi Robotik Laboratuvarı, WIN Automation 2015 fuarında laboratuvarda gerçekleştirilen çalışmalar ve kullanılan yeni nesil robot teknolojilerini  sergilerken,  İstanbul Üiversitesi Makine Mühendisliği Teknolojileri Kulubü   fuarda güneş enerjisi ile çalışan çim biçme makinesi ve yerli beş eksenli robot kol projeleri ile fuarda yerlerini aldılar.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Yıldız Savaşları’15 ekibi ve YTUROK ailesi ise WIN Eurasia Automation fuarında Yıldız Savaşları Arena’sını kurup fuar boyunca gösteri maçları yapıyorlar.  Fuara özel olarak toplamda 3 tane Yıldız Savaşları Özel Kategorisi robotu yapan öğrencilerin tasarımları ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

ÖDÜLLÜ ARAÇLAR

Güneş enerjisiyle çalışan araçlar tasarlayan İstanbul Teknik Üniversitesi Güneş Arabası Ekibi bu yıl fuara 2014 yılında  tasarlamış oldukları araç ile katıldılar.  Ekip, fuar alanında 2014 Tübitak  Formula G yarışında 11. başlayıp yarışı 2. olarak bitirerek İTÜ GAE ekibine 19. kupasını kazandıran ARIBA VII. Araçlarını sergiliyorlar.

Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Araç Ekibinin (Ae2 Project Team) tasarladığı  “Türkiye’nin En Verimli Prototip Güneş Enerjili Aracı da fuarda sergileniyor.  Dünya genelinde düzenlenen Shell Eco-Marathon yarışmalarına katılan ekip, geçtiğimiz yıllarda elde ettikleri Avrupa Sekizinciliği  ile ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil etmişlerdi.

WIN-AUTOMATION-FUARI-ROBOT

Bu haber 523 kez okundu.
Güncel - 14:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.