20° Parçalı bulutlu

Wellbees, Scale Effect Programına Seçilen 12 Şirketten Biri Oldu

Manşet - 23 Temmuz 2022 21:44 A A

Wellbees, Türkiye’deki teknoloji şirketlerinin MENA bölgesindeki açılımlarına katkı sağlamak üzere hayata geçirilen Scale Effect programına seçilen 12 şirket arasında yer aldı. Endeavor Türkiye’nin İSTKA desteği, TİM, 212 ve Endeavor MENA ofisleri iş birliğinde yürüttüğü program kapsamında altı ay boyunca Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan ve Ürdün’de atölye çalışmaları yapılacak, mentorluk desteği verilecek, yatırımcılarla görüşmeler organize edilecek. Wellbees Kurucusu Melis Abacıoğlu, bu program ile birlikte yurt dışına açıldıkları ilk bölge olan MENA’daki etkinliklerini daha da artıracaklarını söyledi.

Çalışanların mesleki ve kişisel hayatlarında bütünsel anlamda iyi olma halini ifade eden kurumsal esenliği 17 ülkede 100 bini aşkın çalışanla buluşturan Wellbees, global yolculuğunda önemli bir adım daha attı. Şirket, Türkiye’deki teknoloji şirketlerinin MENA bölgesindeki açılımlarına katkı sağlamak üzere Endeavor Türkiye’nin İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 212 ve Endeavor MENA ofisleri iş birliği ile hayata geçirdiği bölgesel girişim hızlandırma programı Scale Effect programına katıldı.

12 şirketin seçildiği altı aylık program kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan ve Ürdün’e açılımı kolaylaştıracak atölyeler düzenlenecek. Bu atölyelerin ilki olan ‘Suudi Arabistan Pazara Erişim Atölyesi’ Haziran ayında gerçekleştirildi. Programda ayrıca Endeavor bölge ofislerinin mentor havuzundan mentorluk desteği verilecek. Yüz yüze yapılacak yatırımcı görüşmelerine de bölge ağından yatırımcı ve girişimciler katılacak. İlk yatırımcı görüşmesi, Eylül ayında Ürdün’de yapılacak.

Melis Abacıoğlu: “MENA’daki büyümemizi hızlandıracak ilham verici bir program”

MENA bölgesinin şirketin yurt dışına açılımının başlangıç noktası olduğunu söyleyen Wellbees Kurucusu Melis Abacıoğlu, “2020 yılında MENA bölgesini hedef pazar olarak belirlediğimizde kurumsal esenlik alanında yapılan bir çalışma yoktu. Dolayısıyla çok hızlı büyüyebileceğimiz bir pazardı ve öyle de oldu. Şimdi Scale Effect programıyla birlikte MENA’daki büyüme sürecimizi daha da hızlandıracağımıza inanıyoruz. Endeavor her zamanki gibi bilgi, mentorluk, iletişim ağı ve tecrübeyi birleştiren çok kapsamlı bir program sunuyor. Bu ilham verici yolculukta yerini alan sayılı şirketten biri olduğumuz için mutlu ve heyecanlıyız” dedi. Abacıoğlu ayrıca kısa bir süre içinde Dubai’de yeni bir ofis açacaklarını da sözlerine ekledi. Wellbees ilk yurt dışı ofisini geçen yıl Londra’da açmıştı.

Bu haber 1088 kez okundu.
Manşet - 21:44 A A
BENZER HABERLER