20° Açık

Web to print: Kendiniz tasarlayın kendin basın

Güncel - 10 Şubat 2015 21:51 A A

Matbaalar ve baskı merkezlerinin iş yapış şekillerini değiştirecek “Web to Print” uygulaması ile dijital baskı makineleri, internet üzerinden aldıkları otomatik baskı emirleri ile baskı işlemine başlayabiliyor. “Web to Print”, dijital baskı makinelerini çalıştırma düğmelerine müşterilerin bastığı yeni bir iş modeli sunuyor.

Günümüzde tüm iş alanlarında yaşanan teknolojik dönüşüm matbaa sektörüne de etkisini hissettiriyor. Ofset baskı sektöründe yaşanan tiraj kaybı matbaalar için yeni nesil teknolojileri sektöre adapte etmeyi zorunlu hale getiriyor. “Web to Print” (W2P); matbaa ve baskı sektöründe yaşanan tiraj azalmalarını durduracak yeni bir iş modeli sunuyor. Xerox, baskı işletmelerine “Web to Print” hizmeti vermelerini sağlayacak yazılım çözümleri kullanarak, iş süreçlerini yeniden kurgulamalarını tavsiye ediyor.

Matbaaların müşterileri ile interaktif olarak e-ticaret yapabilmelerini sağlayan “W2P” hizmeti, teorik olarak bir matbaanın dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan kişi ve kuruluşlardan baskı siparişi almasına imkan veriyor. “W2P” matbaaların sadece lokal olarak değil, bölgesel, ulusal hatta uluslararası platformlarda iş yapmasını sağlayabilecek bir iş modeli sağlıyor. “W2P“, baskı öncesi ve sonrası tüm işlemleri internet ortamına taşıyarak iş süreçlerini otomatize ediyor. Matbaalarda ve baskı merkezlerinde kullanılan dijital baskı sistemlerini müşterilerin kullanımına sunan “W2P” sistemi ile müşteriler kendi tasarımlarını istedikleri ölçülerde, tercih edecekleri ağırlık ve nitelikteki medya türlerinin üzerine bastırabiliyor. Baskısı yapılacak bir tasarım için müşteriler matbaaların dijital ortamda sundukları onlarca farklı şablonlardan birini seçebildikleri gibi kendi yaptıkları baskı tasarımlarını da sisteme yükleyip basabiliyor.

s1423484714_WEbtoPrint_gorsel_2

Bu haber 1373 kez okundu.
Güncel - 21:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.