23° Açık

Wargaming ve Melesta Games Güçlerini Birleştirdi

Manşet - 21 Mayıs 2015 17:33 A A

Wargaming, Beyaz Rusya’nın önde gelen mobil geliştiricilerinden Melesta Games ile stratejik bir ortaklığa imza attığını açıkladı. Wargaming için mobil piyasadaki yerini sağlamlaştırmak öncelikli bir hedef olduğundan, sözü geçen işbirliği sayesinde şirket bu alanda oldukça sağlam bir adım atmış oluyor. Wargaming ayrıca mobil oyunları için farklı iş modelleri üzerinde çalışmalar yapmak adına da önemli bir avantaj elde etmiş durumda.

Konuyla ilgili Wargaming Başkan Yardımcısı Andrey Yarantsau, “Melesta Games ile iş ortaklığı yapmak bizim için son derece doğal bir seçimdi zira mobil oyunlar söz konusu olduğunda mükemmel bir portfolyoları var. Ayrıca deneyimli pek çok elemanları bulunuyor ve Wargaming’in Minsk’te bulunan stüdyosuna da epey yakın konumdalar. Bu durum, iş akışımızı oldukça kolaylaştıracak. Hepimiz bu güç birliği için çok heyecanlıyız.” seklinde konuştu.

Ortaklık sayesinde Wargaming, oyun yayıncılığı konusundaki deneyimlerini Melesta Games ile paylaşacak ve projelerini destekleyecek. Her iki şirketin de karşılıklı olarak gelişmesi hedeflenirken Melesta Games de asıl alanı olan mobil için casual oyunlar geliştirmeye devam edecek.

Melesta Games dünya çapında 60’dan fazla ülkede 11.000.000’u aşkın kullanıcıya sahip bir mobil oyun geliştiricisi. 2007’de kurulan stüdyo, aralarında Toy Defense ve Farm Frenzy’nin de bulunduğu 20’den fazla projeye imza atmış durumda.

Bu ortaklık bizim için oldukça önemli bir adım” diyen Melesta Games’in kurucusu Alexey Meleshkevich, Wargaming gibi bir şirketle iş birliği içinde oldukları için heyecanlı olduklarını belirtti.

Melesta

Bu haber 1536 kez okundu.
Manşet - 17:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.