14° Parçalı bulutlu

Vodafone Dijital Operasyon Merkezi Açıldı

Güncel - 6 Şubat 2015 23:48 A A

Vodafone’dan 24 Milyon Tl’lik Dijital Operasyon Merkezi Yatırımı 

Vodafone Türkiye, mükemmel müşteri deneyimi için hız verdiği yatırımlarına hizmet alanında bir yenisini daha ekledi. İstanbul Küçükyalı’da hizmet ve teknoloji ekiplerini tek çatı altında topladığı Dijital Operasyon Merkezi kuran Vodafone, son teknolojilerle ekolojik bina olarak inşa ettiği bu merkez için yaklaşık 24 milyon TL’lik yatırım yaptı. Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik Sertifikası’nın en üst seviyesi olan Platin sertifika kriterlerine uygun olarak inşa edilen Dijital Operasyon Merkezi aynı zamanda engelli dostu tasarıma sahip. Vodafone’un ileri müşteri hizmetleri uygulamalarını ve teknolojilerini aboneleriyle buluşturacak olan Merkezin açılışı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in katıldığı törenle gerçekleşti. 

Dijital Operasyon Merkezi, Türkiye genelinde Vodafone şebeke operasyonlarının 7/24 kesintisiz olarak izlenmesi ve operasyonların sürdürülmesi için tüm enerji ve bilgi sistemleri yedekli olarak hazırlandı.

İstanbul Küçükyalı’da Vodafone’un sürdürülebilir toplumsal kalkınmaya katkı sağlama hedefi doğrultusunda projelendirilen Merkez, Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) Sertifikası’nın en üst seviyesi olan Platin sertifika kriterlerine uygun olarak tasarlandı ve inşa edildi. Aynı zamanda engelli dostu olan Merkezde, tüm girişler ve ortak kullanım alanları engelli bireylerin çalışmasına uygun olarak tasarlandı. Dijital Operasyon Merkezi; Müşteri Operasyonları ve Online Servisler ekipleri, Vodafone Net ekipleri, Şebeke Operasyon Merkezi ve Asya bölge ekipleri olmak üzere Vodafone Türkiye’nin operasyon ekiplerini tek çatı altında topladı. Toplam 16.500 metrekare alana sahip olan Merkezde, 1.350 kişi istihdam ediliyor.

Bu haber 788 kez okundu.
Güncel - 23:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.