Vispera, Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 50 Şirketi Arasında

Finans - 12 Şubat 2022 18:00 A A

25 ülkede hizmet veren Türk teknoloji şirketi Vispera, son dört senede yüzde 9000’e yakın bir büyümeye imza atarak Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın 2021 sıralamasına girmeye hak kazandı. Vispera Eş CEO’su Aytül Erçil de bu sene ilki gerçekleştirilen Meta Teknolojide Kadın Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Yapay görme ve makine öğrenmesi alanında geliştirdiği teknolojileri 25 ülkede hızlı tüketim ve perakende sektörlerine çözüm olarak sunan Vispera, son dört yılda yüzde 8890 büyüyerek Deloitte’in 2006 yılından bu yana düzenlediği Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın 2021 sıralamasına girerek Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 şirketinden biri oldu.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve teknoloji sektöründe faaliyet göstererek kadın katılımını artırmayı savunan şirketlere verilen Meta Teknolojide Kadın Özel Ödülü’nün sahibi de Vispera Eş CEO’su Aytül Erçil oldu. Girişimci bir kişiliğe sahip olan ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden birinin eş kurucusu olan Aytül Erçil, layık görüldüğü ödülünü Zehra Öney’in konuk konuşmacı olduğu ödül töreninde aldı.

Vispera Eş CEO’su Aytül Erçil, konuyla ilgili şunları söyledi: “Deloitte gibi çok önemli bir araştırma şirketinin sıralamasında yer almaktan ve yüzde 8890 ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 şirketinden biri olmaktan tüm Vispera olarak mutluluk duyuyoruz. 2022’ye 19 ülkede düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı gibi değerli bir listede yer alarak başladık. Yılın kalanında da başarılara imza atmaya devam edeceğiz. Bu gibi gelişmeler, dünyanın en önemli teknolojik çözüm sağlayıcılarından birisi olmak için attığımız adımlara ve oluşturduğumuz planları gerçekleştirme azmimize de güç veriyor. Teknoloji sektöründe kadın istihdamını desteklemek amacıyla bu yıl ilk defa organize edilen Meta Teknolojide Kadın Özel Ödülü de fazlasıyla kıymetli. Kısaca STEM olarak da adlandırılan bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında kadınların ve kız çocuklarının katılımını artırmak için çalışan bir girişimci olarak bu ödüle layık görülmek benim için özellikle çok önemli.”

Bu haber 357 kez okundu.
Finans - 18:00 A A
BENZER HABERLER