23° Açık

Türkiye’nin ilkleri EIF enerji fuarında tanıtıldı

Enerji - 26 Kasım 2014 11:34 A A

TÜRKİYE’NİN İLKLERİ EIF ENERJİ FUARINDA TANITILDI

Türkiye’de uluslararası anlamda hem kongre hem fuar hem de B2B etkinliklerinin bir arada gerçekleştirildiği tek platform olan EIF – 7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın katılımlarıyla açıldı. Fuar kapsamında sergilenen ürün ve projeler arasında Türkiye’nin ilk akıllı okul projesi- yenilenebilir enerji lisesi, Türkiye’de ilk Teknolojik Ekopark, Türkiye’de ilk deniz dalgalarından üretilen elektrik sistemi, Türkiye’de ilk düşük sıcaklıktan üretilen enerji ve Dünya’nın 4.büyük kristal panel üretim sistemi yer aldı…

TÜRKİYE’NİN İLK EKOLOJİK TEKNOPARKI EIF’TE

Küresel rekabette çevreye duyarlı çözümler ve ürünler gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Çevresel etkiler de satın alıcıların en çok önem verdiği konuların başında geliyor. Bu doğrultuda yenilenebilir enerji ve çevre alanında çalışan işletmelere Ar-Ge ve yenilikçilik faaliyetleri için en uygun ekosistemi oluşturabilmek için OSTİM’de Türkiye’nin ilk ekolojik teknoparkı kuruluyor. Toplamda 87.000m2 alanda kurulacak ekolojik teknopark EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarında ziyaretçilere tanıtıldı.

“YÜZDE 15 KAR ETTİREN” ELEKTRİK

Türkiye’de 15 binden fazla serbest tüketiciye indirimli elektrik enerjisi sunan Türkerler Enerji Holding büyük bir yatırıma öncü oldu. Faturalar üzerinden sağlanan yüzde 15 indirim ile tüketiciler yılda 12 değil 10 ay elektrik faturası ödemiş olacak.

DENİZ DALGALARI ENERJİYE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Tübitak destekli proje kapsamında deniz dalgaları enerjisi elektrik enerjisine çevrilebiliyor. 50 cmlik dalga yüksekliğinde kullanılırsa yüzde 70 verimlilik ile 2 yılda kendi maliyetini çıkarabiliyor. Dünya’da çok fazla dikkat eden bu proje Türkiye’de ilk kez gerçekleştiriliyor.

TÜRKİYE’NİN İLK “YENİLENEBİLİR ENERJİ LİSESİ”

Ülkemizde hem rüzgar hem de güneş enerjisi yatırımlarının hızla artış göstermesi kamu ve özel sektör tarafında ara eleman ihtiyacını da had safhaya çıkartıyor. İhtiyaçların karşılanması için her yıl sektörde ortalama 2 bin yeni kalifiye personel ihtiyacı ortaya çıkıyor. İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde açılan okula alınacak öğrenciler de öncelikli olarak mesleki yeterlilik sınavına tabi tutuluyor. Tüm bu çalışmalar ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor ve ülkemizin enerjide dışa bağımlılığı da böylelikle ortadan kaldırılmayı hedefleniyor.

turkiyenin_ilk_yenilenebilir_enerji_teknoparki_ekopark_icin_sirket_kuruldu_h25609

Bu haber 986 kez okundu.
Enerji - 11:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.