DOLAR: 5.70 TL
EURO: 6.30 TL

Türkiye’nin İlk Yerli Şeffaf Apareyi Orthero’dan Rekor Büyüme

1 yıl önce
1.961 kez görüntülendi

Türkiye’nin İlk Yerli Şeffaf Apareyi Orthero’dan Rekor Büyüme

İTÜ’lü girişimci gençler tarafından kurulan, Türkiye’nin ilk yerli ve 3D yazıcı teknolojisiyle kişiye özel üretim yapan şeffaf apareyi ORTHERO, dental sektörde büyüme rekoru kırdı. 2017 yılını yüzde 900 büyüme ile tamamlayan girişim, 2018 yılında 25 bin kişiyi tedavi etmeyi hedefliyor.

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde üretilen ORTHERO, dişlerdeki çapraşıklık, diş aralığı gibi problemleri metal diş telleri olmadan, kişiye özgü üretilen en ileri ortodontik tedavi yöntemiyle çözüme kavuşturuyor. 3D yazıcı teknolojisi kullanılarak üretilen ORTHERO, kişiye özgü üretimin en fazla yapıldığı alanlardan biri olan dental sektörde imalat yöntemini tamamen değiştirdi. ORTHERO Kurucu Ortaklarından Seyyid Bucak, “Geçmişte diş tedavisinde kullanılan bu ürünler CNC’Ierle yapılıyordu. Ancak oldukça yavaş ve maliyetli bir süreçti. 2014 yılında ülkemizin ilk dijital ortodonti yazılımını yaparak, tüm analizin bilgisayar başında adım adım planlandığı bir süreci başlattık. ORTHERO olarak tamamen optimize edilmiş 3D yazıcılar ile üretimi başlattık. Eskiden çok yüksek maliyetlerle ve yavaş ilerleyen bir üretim sürecini çok daha az maliyetlerle ve hızlı bir şekilde çözümlemeyi başardık. Dental sektörde böylesine bir üretim modeli Türkiye’de ilk kez uygulayarak ülkemizdeki dijital dönüşümün öncü firmalarından biri olduk” dedi.

Bucak: “2017 yılında yüzde 900 büyüdük”

Bucak, “2017 yılını yüzde 900’lük büyüme ile tamamladık. Hem hekim hem de hasta sayımız gün geçtikçe artıyor. Bugüne kadar 8 bini aşkın vakayı yüzde 98 oranında başarıyla tamamladık. 2018’i toplamda 25 bin vakayla kapatmayı hedefliyoruz. Şu an 800’ün üzerinde hekimle çalışıyoruz. 2018 sonunda ise bu rakamı 2 bin 500’e çıkartmayı hedefliyoruz. ORTHERO olarak sektördeki en önemli ayrıcalığımız; yerli rakiplerimize göre daha teknolojik ve güvenli olmamız, yabancı rakiplerimize göre ise çok daha hızlı ve uygulanabilir fiyatlarla üretim yapıyor olmamız” diye konuştu.

 

Türkiye’nin İlk Yerli Şeffaf Apareyi Orthero’dan Rekor Büyüme Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık