17° Açık

Türkiye’nin Dijital Geleceğine Yön Verecek Yılın En Büyük Bilişim Etkinliği Başladı

Güncel - 8 Kasım 2014 12:44 A A

Türkiye Bilişim Derneği tarafından akademi, özel sektör ve kamu kurumlarını buluşturan Türkiye’nin en büyük ve yılın en önemli bilişim etkinliği olarak düzenlenen Bilişim 2014, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından karar vericilerin yoğun katılımıyla 6-9 Kasım tarihlerinde Congresium Ankara’da gerçekleştiriliyor.

10 ayrı bakanlığın destek verdiği etkinliğin açılışı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımıyla gerçekleşecek. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Dijital Türkiye Platformu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Bilişim Sanayicileri Derneği Başkanı M. Kemal Cılız da etkinliğe katılan isimler arasında yer alıyor.

Bilişim 2014’ün açılışına Clinton ve Obama yönetimlerinin teknoloji lideri Prof. Peter L. Levin konuşmacı olarak katılıyor
.

Etkinlikte Türkiye’nin 2023 yılı bilişim hedeflerine ulaşması için atması gereken adımların yanı sıra, Avrupa Birliği’nin Sayısal Tek Pazar ve 2020 Stratejisi kapsamındaki rolü ve öncelikleri tartışmaya açılacak. Etkinlik, 4 gün boyunca 3 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak.

Bu haber 671 kez okundu.
Güncel - 12:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.