17° Açık

Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu Oldu!

Güncel - 25 Mart 2015 21:54 A A

Turkcell’de Süreyya Ciliv sonrasında boşalan CEO koltuğuna Kaan Terzioğlu getirildi.

Turkcel’den konuyla ilgili KAP’a yapılan resmi açıklamada: 25 Mart 2015 tarihinde toplanan Şirketimiz Yönetim Kurulu, Sayın Kaan Terzioğlu’nun 1 Nisan 2015 tarihinden geçerli olmak üzere Turkcell Genel Müdürü olarak atanmasına oybirliği ile karar vermiştir” denildi.

1 Nisan 2015 tarihinden itibaren Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapacak olan Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun ve Cisco, Akbank, Aksigorta ve Teknosa gibi büyük şirketlerde görev almış.

Kaan Terzioğlu Kimdir: Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak görev alan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında ise Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir. Sayın Terzioğlu, 3 Nisan 2012 tarihinde Akbank’a Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış olup ayrıca Aksigorta A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., ve Carrefoursa A.Ş.’de  Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kaynak: Turkcell

Bu haber 1760 kez okundu.
Güncel - 21:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.