20° Açık

Turkcell: 4G’ye Hazırız, 5G’yi Tekip Ediyoruz!

Güncel - 22 Nisan 2015 17:21 A A

Turkcell son günlerde gündemde ki 4G ve 5G hakkında yapılan açıklamalar ve tartışmaların ardından konuyla ilgili her bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada Turkcell’in 4G teknolojisine altyapısının hazır olduğu ve 5G teknolojisinin de yakından takip edildiği belirtildi. Açıklamanın tam metni şöyle:

Turkcell olarak, ülkemizin her köşesinde en hızlı ve en kolay şekilde iletişim sağlamak ve böylece bilgiye erişimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak en büyük hedefimiz. Bu motivasyonla bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güçlü 3G altyapısını kurduk ve 3G hızını 3 kat artırarak bugün dünyada sunulan en yüksek 3G hızı olan 63,3 Mbps’i sunabilen ilk ve tek operatör olduk.

4G’de yaklaşık 5 yıldır yaptığımız testlerle bu teknoloji ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlarken, 5G hazırlıkları kapsamında da yönetim kurulunda yer aldığımız NGMN (Next Generation Mobile Networks)  çatısı altında Türkiye’yi temsil eden tek operatör olarak gelişmeleri yakından takip ediyor, bu konuda dünya standartlarının oluşmasına yön veriyoruz. Bu alandaki öncülüğümüzü ve yeni nesil mobil iletişim teknolojilerini Türkiye ile tanıştırma konusundaki liderliğimizi 5G’de de sürdüreceğiz.

Yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da ülkemizi başarıyla temsil eden bir Türkiye  markası olarak, ülke menfaatlerine hizmet eden her hamleye var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. Bu vizyonla her zaman daha çok çalışmaya ve daha büyük sorumluluklar almaya talibiz. Çünkü ülkemizin daima en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Bu haber 914 kez okundu.
Güncel - 17:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.