Türk Telekom’dan Genç Mühendis Hamlesi

Manşet Yanı - 5 Ocak 2022 14:53 A A

Türk Telekom’un istihdama katkı vizyonuyla ilk kez başlatılan Türk Telekom Genç Mühendis Programı’nın değerlendirme aşamalarını başarıyla tamamlayan yaklaşık 200 mühendis, Türkiye’nin 81 ilinde görevlerine başladı. Genç Mühendis Programı’nı tamamlayan 200 mühendis network, erişim ve enerji sistemleri alanlarındaki görevlerine Türk Telekom bölge müdürlüklerinde başladı.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, programa ilişkin şöyle konuştu: “Türk Telekom olarak, güçlü ve kesintisiz iletişim için altyapı yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederken ülke ekonomisine ve istihdama katkıda bulunmayı sürdürüyoruz. Ülkemizin iletişim ihtiyaçlarına en güçlü şekilde cevap verebilmek için 81 ilde daima işinin başında olan çalışma arkadaşlarımızla, Türkiye’nin altyapısını omuzlarımızda taşımaktan gurur duyuyoruz.  Hem gelecek yolculuğumuzu dinamik ve yenilikçi kılmak hem de genç ve eğitimli iş gücünü desteklemek amacıyla Genç Mühendis Programı’nı hayata geçirdik. Programı başarıyla tamamlayan yaklaşık 200 genç mühendisimiz Türkiye’nin 81 ilinde bulunan bölge müdürlüklerimizde görevlerine başladı. Telekomünikasyon sektöründeki öncü rolümüzü ve ülkemizin ekonomisine katkımızı, insan odaklı yaklaşımımız çerçevesinde, sağladığımız istihdam olanaklarını artırarak pekiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Türk Telekom’un bölge müdürlüklerinde istihdam etmek üzere başlattığı Genç Mühendis Programı’na 78 üniversiteden yaklaşık 7 bin genç başvuru yaptı. Bu üniversitelerinin elektrik elektronik ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden programa başvuran adaylardan yaklaşık 200’ü İngilizce ve genel yetenek sınavları ile vaka çalışması, insan kaynakları ve komisyon mülakatlarını tamamlayarak Türk Telekom’da çalışmaya başladı.

Bu haber 318 kez okundu.
Manşet Yanı - 14:53 A A
BENZER HABERLER