18° Parçalı bulutlu

Türk Telekom 4G Resmi İhale Açıklaması

TeknoBilişim - 10 Nisan 2015 23:13 A A

4G ihale tarihinin 26 Mayıs 2015 olarak netleşmesinin ardından, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir’in 4G Resmi İhale sürecine ilişkin Açıklaması

Grup olarak gelecek vizyonumuz doğrultusunda yaptığımız yatırımlarla 4G’ye uzun süredir hazırız ve istekliyiz.  4G ihalesinde, yeni entegre yapımızla, Türk Telekom Grubu olarak tek bir çatı altında güçlü bir şekilde yer alacağız.

Türk Telekom Grubu olarak, 81 ile yayılan 193 bin km’lik fiber altyapımız ile mobil şebekelerin iletişim ihtiyaçlarını bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de karşılamayı mümkün kılacak kapasiteye sahibiz. Dünyanın çevresini 5 kez dolaşacak uzunluğa sahip fiber altyapımızın, Türkiye’ye 4G hizmetlerini sunmak üzere üstlendiği hayati rolün farkındayız ve yatırımlarımızla gurur duyuyoruz.

Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda bilgi toplumuna dönüşme sürecinde 4G çok kritik bir rol oynuyor. 4G teknolojisinin etkileri eğitimden sağlığa, eğlenceden e-ticarete her alanda kendini gösterecek. 4G ile artan mobil internet hızları ve gündeme gelecek yeni teknolojiler, kullandığımız pekçok hizmetin bir adım sonrasını hayal etmemize imkan verecek. LTE ile sunulan daha fazla kapasite ve hız eşliğinde yepyeni bir deneyim yaşayacağız.

Bu yeni olanaklar eşliğinde hayata geçen hizmetler, Türk halkının teknolojiye olan yakınlığı ve yatkınlığıyla ülkemizin sosyal ve ekonomik gelişimi için pekçok yeni fırsatı gündeme getirecek.

Türk Telekom Grubu sayesinde 4G ile Türkiye’de gelişen mobil internet altyapısının ve olumlu rekabetin, Türkiye’deki girişimcileri dünyadaki benzerleriyle rekabet edebilecek ölçüdeki başarılı projeleri hayata geçirme konusunda cesaretlendireceğine yürekten inanıyoruz.

TT_Grup+Logo

Bu haber 1288 kez okundu.
TeknoBilişim - 23:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.