19° Parçalı bulutlu

Toshiba kablosuz HDD’yi piyasaya sürüyor

TeknoBilişim - 25 Aralık 2014 21:02 A A

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. bugün Wi-Fi bağlantı özellikli HDD depolama cihazı Canvio AeroCast modelini tanıttı. Toshiba’nın Canvio depolama serisine yeni katılan modeli, medya içeriklerini mobil cihazlardan tamamen kablosuz olarak paylaşmaya ve yedeklemeye imkan verirken, Google Cast™ Ready uygulamasını indirerek eğlence içerikleri tamamen kablosuz olarak doğrudan HDTV’ye aktarılabiliyor. Canvio AeroCast kendi kablosuz LAN ağını yarattığından, içeriklerinize erişmek için internete bağlı olmanıza bile gerek kalmıyor.

Dev 1TB depolama kapasitesi sunan, taşınabilir Canvio AeroCast’a aynı anda akıllı telefon, tablet veya notebook gibi altı adet cihazdan erişilebiliyor. Ayrıca, Android ve iOS cihazlar için özel Toshiba Kablosuz HDD uygulaması ile mobil cihazlarınızda internet gezintisi, streaming veya dosya kaydetmek mümkün. Kullanıcı arayüzü, görüntüleri ön izleme ve kilit kelime ile arama özelliklerine sahip. Ayrıca kullanıcının film, müzik ve fotoğraf gibi kişisel dijital içerikleri tüm aile ile birlikte izleyebilmek için evdeki televizyona kablosuz olarak aktarılabiliyor.

Windows ile uyumlu olduğundan Canvio AeroCast üzerindeki içeriklere Windows Explorer kullanarak da erişilebiliyor.
Kesintisiz streaming için beş saate kadar pil ömrü sunan Canvio AeroCast, hareket halindeyken kullanılabildiği gibi AC-Adaptör ile süreye bağımlı olmadan da kullanılabiliyor. Internet Pass-Thru Modu ise eş zamanlı olarak hem Canvio AeroCast’a erişebilmeyi, hem de internette gezinti yapabilmeyi sağlıyor.

Canvio AeroCast kablosuz HDD, Microsoft® Windows® 8.1, 8 ve 7, Mac OS X 10.7, 10.8 ve 10.9, iOS 6’dan 7’ye ve Android 2.3’ten 4.4.’e kadar versiyonlar ile uyumlu. USB 3.0 ile çalıştığı gibi daha önceki USB 2.0 bağlantılarını da destekliyor.

Bu haber 1129 kez okundu.
TeknoBilişim - 21:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.