20° Açık

TIPA 2015’te Canon’a 4 Ödül Birden!

Güncel - 4 Mayıs 2015 23:44 A A

Canon, dünyanın öncü fotoğraf görüntüleme ve basın kuruluşlarından TIPA 2015’te 4 ödüle layık görüldü. Canon EOS 7D Mark II En iyi DSLR Uzman, Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM En iyi Uzman DSLR Zum Lensi, Canon EF 11-24mm f/4L USM En İyi Profesyonel DSLR Lensi, IXUS Serisi ise En İyi Kolay Kompakt Fotoğraf Makinesi seçildi

Canon, dünyanın öncü fotoğraf görüntüleme ve basın kuruluşlarından TIPA (Technical Image Press Association) tarafından dört ödülle onurlandırıldığını duyurdu. TIPA Ödülleri her yıl, son 12 ay içinde üretilen en dikkat çekici görüntüleme ürünlerini değerlendiriyor. 2015 yılında Canon bir kez daha kapsamlı ürün portföyünde teknik yenilikleriyle ödüle layık görüldü. Canon, aşağıdaki ödülleri kazandı:

  • En İyi DSLR Uzman: Canon EOS 7D Mark II
  • En İyi Uzman DSLR Zum Lensi:Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM
  • En İyi Profesyonel DSLR Lensi:Canon EF 11-24mm f/4L USM
  • En İyi Kolay Kompakt Fotoğraf Makinesi:Canon IXUS 160, IXUS 165 ve IXUS 170

Canon Europe, Tüketici Görüntüleme Ürün Pazarlama Direktörü Steven Marshall: “TIPA’dan aldığımız ödüller bizi yine onurlandırdı. Her yıl fotoğraflama dünyası için inanılmaz ve yenilikçi ürünler yaratarak sınırlarımızı zorlamaya çalışıyoruz ve TIPA jüri heyetinin layık gördüğü ürünler başarılarımızın sürekliliğini vurguluyor. Beceri düzeyi ne olursa olsun herkesi kendilerini çevreleyen dünyaya bakmaya ve fotoğraf çekerek eğlenmeye davet ediyor ve onlara bu doğrultuda ilham vermek istiyoruz. Tüketici ve amatör modellerimizden profesyonel serimize kadar tüm ürün serilerimizde ödüllendirilmemiz, olağanüstü kaliteye ve yeniliğe verdiğimiz önemi yansıtıyor” dedi.

16 ülkeden jüri değerlendirdi

TIPA jürisi, dünyanın öncü fotoğraf ve video dergilerinde çalışan 27 editörden oluşuyor. Jüri üyeleri 5 kıtaya yayılan 16 farklı ülkeden katılıyor. Jüri heyeti her yıl bir araya geliyor ve en son görüntüleme ürünlerini değerlendiriyor. Yenilikçilikten tasarıma ve genel ürün kalitesine kadar çeşitli faktörler esas alınarak yapılan değerlendirme sonucunda en iyi ürünler ve teknolojiler seçiliyor.

 

 

Bu haber 1112 kez okundu.
Güncel - 23:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.