18° Parçalı bulutlu

TET YURTDIŞI PAZARLAMA TAKIMLARINA YENİSİNİ EKLEDİ

Güncel - 9 Kasım 2014 19:00 A A

Elektrik sektöründen 26 firma TET liderliğinde ihracatlarını artıracak

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) sektörün ihracatına ivme kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği yurtdışı pazarlama takımlarına bir yenisini daha ekledi. Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE (Ulusal Rekabetçiliği Geliştirme) Programı kapsamında Aydınlatma Cihazları, Panolar, Sigortalar, Ayırıcı ve Kesici Cihazlar Yurtdışı Pazarlama Takımı 26 firmanın katılımıyla kuruldu.

 Elektrik, Elektronik Üretim ve Dağıtım Ekipmanları ürün grubu içinde temsil edilen Aydınlatma Cihazları, Panolar, Sigortalar, Ayırıcı ve Kesici Cihazlar alanında faaliyet gösteren 26 firma ihracatlarını artırmak için birlikte hareket edecek. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından yürütülecek ihtiyaç analizinin ardından dünya pazarlarında daha rekabetçi olmalarını sağlayacak yol haritası belirlenecek. Ticaret ve alım heyetlerinden oluşan yurtdışı pazarlama aktiviteleri, “doğru ürün, doğru ülke, doğru zaman” ilkesiyle tasarlanacak.

TET’in UR-GE teşvikleri kapsamında Kablo ve İletken, Beyaz Eşya Yan Sanayi, Yazılım, Trafo, Jeneratör ve Şalt Malzemeleri alt sektörlerine yönelik 4 Yurtdışı Pazarlama Takımı UR-GE projesinde kazandığı uzmanlık ve deneyim; Aydınlatma Cihazları, Panolar, Sigortalar, Ayırıcı ve Kesici Cihazlar takımına da rehberlik edecek.

 

Bu haber 961 kez okundu.
Güncel - 19:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.