22° Açık

TET AR-GE Proje Baharı’na Son Başvuru Tarihi 13 Şubat

Güncel - 3 Şubat 2015 23:25 A A

Türkiye’nin teknolojideki gücünü temsil eden Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET), yüksek katma değerli ihracatı teşvik etmek amacıyla düzenlediği “TET Ar-Ge Proje Pazarı”nın dördüncüsü yapılıyor. Proje başvurularının 13 Şubat’a kadar süreceği etkinlikte, dört farklı kategoride en başarılı projeler ödüllendirilecek.

 Üniversite ve sanayi işbirliği gelişiminde önemli bir rol oynayan “TET Ar-Ge Proje Pazarı” diğer adıyla Proje Baharı sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirecek. 13 Şubat 2015’e kadar etkinliğe başvuran projeler; sektör temsilcileri, akademisyenler ve ilgili uzmanlardan oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek. Seçilen projeler ise 08 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak Proje Baharı’nda potansiyel yatırımcısıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

Girişimciler ve akademisyenler için projelerini üretime dönüştürme fırsatı sunan etkinlikte ayrıca 4 farklı kategoride ödüller dağıtılacak. Bilgi ve İletişim Teknolojisi UygulamalarıEnerji Üretim İletim ve Dağıtımına Yönelik UygulamalarÇevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları ve Diğer olmak üzere dört farklı kategoride dereceye giren ilk 3 Ar-Ge projesi sahibine sırasıyla 20 bin TL, 10 bin TL ve 7 bin 500 TL’lik nakdi ödüller verilecek. Sanayicilerin yanı sıra üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirecek TET AR-GE Proje Pazarı’na; iş dünyasının ve sektörün önemli temsilcileri de yoğun ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz yıllarda birçok başarılı projenin başvurduğu etkinlikte bugüne kadar 15 proje ticarileşti.

 

Bu haber 960 kez okundu.
Güncel - 23:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.