23° Açık

Synology, yüzde 90’a varan enerji tasarrufu vadediyor

Güncel - 19 Ocak 2015 21:15 A A

Synology, KOBİ ve büyük ölçekli firmalara yönelik sağladığı çözümlerine yenilerini ekledi. Synology, iş süreçlerine katma değer yaratan ürünleri sayesinde, büyük ölçekli özel şirketlerden kamuya, KOBİ’lerden bireysel kullanıcılara kadar geniş bir kitleye ulaşmaya devam ediyor.

Giderek artan verileri depolama ihtiyacı günümüzde büyük önem taşıyor. Verilerin sınıflandırılması, verimlilik sağlaması ve hızlı şekilde ulaşılarak kullanımı, kurumların iş süreçlerine doğrudan etki ediyor. Verilerini tek noktadan yüksek hızla kullanabilen firmalar, rekabet dünyasındaki konumlarını daha da sağlamlaştırıyorlar. Büyük ölçekli şirketlerden kamuya, KOBİ’lerden bireysel kullanıcılara kadar geniş bir yelpazeye çözümlerini ulaştıran Synology, pazara sunduğu yeni DiskStation DS2015xs ve DS3615xs ürünleri ile maliyet tasarrufu ve verimlilik yaratmaya devam ediyor.

Verilerinizi mekâna bağlı kalmadan yönetin

Giderek artan veri kullanımları, kullanıcılar için yeni çözümlerin oluşturulmasını gerekli kılıyor. Artan veri kullanımı ortamında, kullanıcıların en çok ihtiyaç duydukları konu, verilerin doğru konumlandırılması ve yönetimi oluyor. Verilerin esnek kullanımı, sınıflandırılması, hızlı ve yönetilebilir olması, kurumların iş süreçlerinden maliyetlerine kadar büyük oranlarda avantajlar sağlıyor. Kurumları kullanıma sunulan DiskStation DS2015xs ve DS3615xs ürünleri ile verimli kıldıklarını ifade eden Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, “Günümüzde verimli ve kolay veri yönetimi, kurumların ve bireylerin en büyük önceliği. Doğru verilerin doğru zamanda konumlandırılması ve uygun alanlarda kullanımı, yüksek katma değerlerin elde edilmesini mümkün kılıyor. Yeni ürünlerimiz sayesinde bu katma değerlere katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Yüksek performanslı, verimli ve ihtiyaçlara göre şekillenebilen ürünlerimiz ile kullanıcılarımızı geleceğe taşıyoruz” dedi.

Hızlı veri aktarımında ultra yüksek performans

DiskStation DS2015xs, Cortex A15 dört çekirdekli işlemci ve 8 GB’a kadar genişletilebilir bir RAM modülü ile kullanıma sunuluyor. Ürün 8 yuvaya ve Dual 10GbE SFP+ LAN portlarına sahip. İstenildiğinde DX1215 genişletme ürünü ile yuva sayısı 20’ye kadar çıkabiliyor. Özellikle KOBİ’ler için standart bir kullanımın üzerinde maliyet avantajı sağlayan DS2015xs ile yüksek performanslara ulaşmak mümkün. DiskStation DS3615xs ise 3,4 GHz çift çekirdekli x64 işlemcisi ile yüksek performansı mümkün kılıyor. Ürün, 32 GB’a kadar genişletilebilir RAM modülünü üzerinde barındırıyor. DS3615xs, 3,0 12 yuvaya sahip bu ürün, dört adet Gigabit LAN portları sayesinde, yüksek hızlı veri aktarımında ultra yüksek performans dönemini de başlatmış bulunuyor. DS3615xs ürünü istenildiğinde DX1215 genişletme ürünü ile toplam 36 yuvaya sahip olabiliyor. Her iki ürünü de ek modüller ile 120 veya 216 TB’lık kapasiteye çıkarmak mümkün. Racktipi Dual Core 4GB RAM’e sahip RS3614(RP) xs istenildiğinde 8GB RAM’e ve yuva sayısı RX1214 genişletme ürünü ile toplam 36’ya kadar yükseltilebiliyor. Quad Core 3.3 ve 8 GB RAM ile gelen RS3614xs+ ise istenildiğinde 32 GB RAM’e ve yuva sayısı RX1214 genişletme ürünü ile toplam 36 yuvaya kadar artırabiliyor.

Verimli enerji kullanımıyla yüzde 90’a varan enerji tasarrufu

Kullanıcı ve enerji dostu NAS ürünleri ile veri depolama alanında yüzde 90’a varan enerji tasarrufu sağladıklarını belirten Yiğit, “Ürünlerimizin en temel özellikleri; kolay kullanılması, yüksek performansa sahip olması, sınırsız paylaşımı mümkün kılması, verimli olması ve güvenirlik. Mevcut BT altyapılarına kolay bir şekilde entegre edilebilen ürünlerimiz, verilerin tek bir noktadan kolayca yönetilebilmesine imkan sağlıyor. Verimli ve kullanışlı bir deneyim sunan ürünlerimiz, sahip olma maliyeti, enerji tasarrufu sağlaması gibi avantajlar ile birlikte sezgisel ve kullanıcı dostu arayüze sahip. Aynı zamanda ürünlerimiz en iyi fiyat/performans dengesini sunuyor. Synology olarak, kurumlara sürdürülebilir, uçtan uca çözümler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 1345 kez okundu.
Güncel - 21:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.