DOLAR: 6.06 TL
EURO: 6.77 TL

Sony’den 42.4 MP aynasız fotoğraf makinesi α7R II

3 yıl önce
1.658 kez görüntülendi

Sony’den 42.4 MP aynasız fotoğraf makinesi α7R II

Sony’den dünyanın ilk arkadan aydınlatmalı 35 mm Full-Frame sensörlü fotoğraf makinesi α7R II

Sony’nin yeni aynasız fotoğraf makinesi α7R II’de 42.4 MP arkadan aydınlatmalı CMOS sensörü, 5 eksenli görüntü sabitleme, dahili 4K video kayıt, sessiz çekim, hızlı hibrit AF ve daha birçok özellik bulunuyor.

Sony, yeni amiral gemisi full-frame aynasız fotoğraf makinesi α7R II’yi (ILCE-7RM2) görücüye çıkardı. Yeni α7R II değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinesi, yüksek çözünürlük (yaklaşık 42,4 MP efektif megapiksel), yüksek hassasiyet (ISO 102400’e kadar çıkartılabiliyor)[i] ve 399 odak düzlemi aşama algılamalı AF noktası sayesinde orijinal α7R’ye kıyasla %40 daha fazla yüksek hızlı AF tepkisi sunan, dünyanın ilk arkadan aydınlatmalı full-frame Exmor R CMOS sensörünei sahip.

Aynı zamanda ünlü α7 II modelinden ödünç alınan 5 eksenli görüntü sabitleme sistemini de içeren fotoğraf makinesi, 4K videoyu aralarında 35mm ve dijital fotoğraf makineleri için dünyada ilk defa, full-frame formatın da bulunduğu (piksel gruplama olmaksızın) birden fazla formatta çekip kaydedebiliyori. Ayrıca, yakınlarda geliştirilen XGA OLED Tru-Finder da dünyanın en yüksek vizör büyütme oranını (0,78x) sunuyor[ii].

Yüksek çözünürlük, yüksek hassasiyet ve yüksek hızlı tepki

Yeni geliştirilen 42,4 MP arkadan aydınlatmalı CMOS sensör, Sony’nin bugüne kadar yarattığı en gelişmiş, çok yönlü ve en yüksek çözünürlüklü full-frame görüntü sensörü olarak α7R II’nin kalite, hassasiyet ve tepki hızında yeni zirvelere ulaşmasına imkân veriyor. Geçmişte, birçok fotoğrafçı bir fotoğraf makinesi seçerken yüksek çözünürlük ile yüksek hız veya yüksek çözünürlük ile yüksek hassasiyet arasında bir seçim yapmak zorunda kalırdı. Yeni α7R II, yenilikçi görüntü sensörü sayesinde artık bu zorunluluk ortadan kalkıyor.

42.4 MP sensör, ışık toplama verimliliğini dramatik ölçüde geliştirmek için, aralıksız yonga üstü objektif tasarımını sensörün cam yüzeyindeki AR (yansıma önleyici) kaplama ile bir araya getirerek düşük parazit performanslı ve geniş dinamik aralıklı yüksek hassasiyet elde ediyor. Bu ise, fotoğraf makinesinin ISO 50 ila 102400’e kadar yükseltilebilen, 100 ile 25600 gibi etkileyici bir ISO aralığında çekim yapabilmesine imkân veriyor

BIONZ X görüntü işleme motoru ile üstün detaylar ve düşük parazit

Sony’nin geniş FE objektif (35mm full-frame uyumlu E adaptörlü objektifler) koleksiyonu için de ideal olan yeni α7R II’de fotoğraf makinesinden gelen fotoğraf ve videoların üstün detaylar ve düşük parazit ile yakalanmasına imkân veren yüksek hızlı bir BIONZ X görüntü işleme motoru da bulunuyor. Ayrıca, fotoğraf makinesinin üzerinde hiçbir optik alçak geçirgen filtre bulunmaması da sahne ve manzaraların mümkün olan en yüksek çözünürlük ve netlikte yakalanmasını sağlıyor.

Full-frame sensörde dünyanın en geniş AF kapsamı

Yeni görüntü sensörü, orijinal modele kıyasla yaklaşık %40 daha hızlı odaklama tepkisi elde etmek üzere 25 kontrast AF noktası ile birlikte çalışan 399 odak düzlemi AF noktası ile, bir full-frame sensörde, dünyanın en geniş AF kapsamını sunuyori. α7R II, saniyede 5 kareye kadar AF izlemeli aralıksız çekim elde etmek için, bu hızlı hibrit AF sistem ile bir araya getirdiği gelişmiş hareket algılama algoritmasından yararlanıyor.

42.4 MP için optimize edilen 5 eksenli görüntü sabitleme

Yeni amiral gemisi α7R II modeli, yüksek çözünürlüklü çekim kapasitesini desteklemek için özel olarak ayarlanan yenilikçi bir 5 eksenli görüntü sabitleme sistemi ile de donatıldı. Büyük beğeni toplayan α7 II modeli üzerinde hayata geçirilen sisteme benzer şekilde, bu gelişmiş görüntü sabitleme biçimi, çekim sırasında telefoto objektif ile çekim yapılırken meydana gelebilen açısal titreme (sendeleme ve yalpalama), fotoğrafta büyütme arttıkça daha da çok fark edilen kayma titremesi (X ve Y eksenleri üzerinde) ve çekimleri sıklıkla geceleri veya video kaydı sırasında etkileyen dönme titremesi (devrilme) olmak üzere, fotoğraf ve videolarda beş eksendeki çeşitli fotoğraf makinesi titremelerini tespit edip düzeltiyor. Bu fotoğraf makinesi titreşim telafi sistemi, yaklaşık 4,5 adıma kadar daha hızlı deklanşör hızında çekime eşdeğer.

Benzersiz 4K video çekim performansı

Sony’nin yeni α7R II fotoğraf makinesinin etkileyici video özellikleri arasında, ister Super 35mm kırpma modunda isterse full-frame modunda 4K kalitesinde (QFHD 3840×2160) filmler kaydetme becerisi de yer alıyor.

Super 35mm modunda, fotoğraf makinesi asgari düzeyde hareli ve ‘tırtıklı’ 4K piksel videolar üretmek için gruplamasız tam piksel okuma kullanarak yaklaşık 1.8x’den 4K’ya mümkün olduğunca çok piksellik muazzam miktarda bilgi topluyor ve bilgiyi yüksek hızda örnekliyor.

 

Sony’den 42.4 MP aynasız fotoğraf makinesi α7R II Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık