Sony, LinkBuds Kulaklıkları Tanıtıyor

Manşet Üstü - 16 Şubat 2022 11:19 A A

Kristal netliğinde ses ve görüşme kalitesine sahip halka formundaki tasarımı sayesinde ise kullanıcılar, her zaman etrafındakilerle iletişimde kalabiliyor. Sony, LinkBuds’ın tasarımından, sensör ve konumsal ses teknolojilerinden yararlanarak iş ortaklarıyla birlikte AR (Artırılmış Gerçeklik) oyunları, yeni evden çalışma deneyimleri, sesli AR navigasyonu ve müziğe hızlı erişim gibi alanlarda yeni ses deneyimleri yaratıyor.

LinkBuds’ın ortası açık halka formunda tasarımı, dinleme deneyiminden ödün vermeden istenilen zaman dış dünyaya kulak verme olanağı sağlıyor. Ses şeffaflığı elde edebilmek için diyafram merkezi açık bırakılan ergonomik tasarımı ile LinkBuds, kullanıcılara evden çalışma, oyun oynama, müzik dinleme gibi pek çok kullanım alanında ideal bir şekilde eşlik ediyor.

Yaklaşık dört gram ağırlığındaki bu kulak içi kulaklıklarda, geleneksel kulak içi kulaklıklardan farklı olarak hoparlör diyaframını kaplayan koruyucu yüzey muhafazanın içine entegre edilerek tasarlandı. Boyuttan tasarruf sağlayan kulaklık şekli, Sony’nin dünyanın ilk kulak içi kulaklıklarını piyasaya sunduğu 1982 yılından bu yana toplanan kulak şekli verilerinden yararlanılarak oluşturuldu.

LinkBuds’da bulunan gelişmiş ses sinyali işleme performansına sahip hassas ses alma teknolojisi, gürültülü ortamlardayken bile insanları duyabilmeyi ve kristal netliğinde telefon görüşmeleri sunuyor. Sony’nin gürültü azaltma algoritması, ortam gürültüsünü bastırmak ve sesi net şekilde duyurmak üzere 500 milyonu aşkın ses örneği ile yapay zekâ makine öğrenimi kullanılarak geliştirildi.

Linkbuds, hayat ne kadar koşturmacalı hale gelirse gelsin yüksek kaliteli sesin keyfini çıkarmaya olanak veriyor. DSEE (Dijital Ses Geliştirme Motoru) sayesinde müzikseverlerin kişisel müzik arşivini yüksek kaliteye çıkarmak üzere restore ediliyor.

Sony imzalı Entegre İşlemci V1, çarpıcı derecede özgün bir dinleme deneyimi için müzikteki tüm ayrıntıları en az bozulmayla yeniden üretiyor ve her zaman muhteşem ses kalitesi vadediyor. Özel olarak tasarlanmış 12mm’lik halka şeklindeki sürücü ise, zengin ve dengeli ses sağlıyor.

Uyarlanabilir Ses Kontrolü nerede olunduğuna bağlı olarak ses seviyesini otomatik şekilde optimize ediyor ve müziğin içinde bulunulan ortama sorunsuzca karışmasına izin veriyor. Böylelikle müzikseverler, en sevilen parçaları makul bir ses düzeyinde, pek çok farklı ortamda dinleyebiliyor ve açık havada dinleme deneyimini zenginleştirebiliyor.

Sony, bir yandan çeşitli akıllı özellikler sayesinde kullanıcıların dış dünya ile bağlantıda kalmasını sağlarken, bir yandan da kişisel müziklerini çevresindeki dünyaya entegre etmesini hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor.

Kolay kullanım sunan LinkBuds, oldukça gelişmiş özellikleriyle de dikkat çekiyor. Geniş Alan Dokunuşu (Wide Area Tap) sayesinde kullanıcılar her şeyi parmak uçlarıyla kontrol edebiliyor. Kulaklarından birinin ön tarafına iki ya da üç kez dokunarak oynatmayı istediği gibi ayarlayabiliyor; ve LinkBuds’a dokunmasına gerek kalmıyor.

LinkBuds’ın Speak-to-Chat1 özelliği sayesinde kullanıcılar, biriyle konuşmaya başlar başlamaz müziği otomatik olarak durdurabiliyor. LinkBuds ayrıca kullanıcıların tercih ettiği sesli asistanı2 etkinleştirerek bilgi alabilmesini, anımsatıcıları ayarlayabilmesini ve daha fazlasını yapabilmesini ‘eller serbest’ özelliği ile sunuyor. Ve sadece “OK Google” ya da “Alexa” demek yeterli oluyor.

LinkBuds, Google’ın Android cihazlarını zahmetsizce eşleştirebilmesini sağlayan yararlı yeni Fast Pair özelliğini destekliyor. Bu özellik sayesinde kullanan kişi kulaklıkları en son nerede bıraktığını çok rahat bulabiliyor. Swift Pair, LinkBud’ları Windows 11 ya da Windows 10 dizüstü bilgisayarla, masaüstü bilgisayarla veya tablet ile eşleştirmeyi hızlı ve kolay hale getiriyor.

İlk kez hayata geçirilen bir özellikle kullanıcılar, kulaklıkları kutularından çıkarır çıkarmaz otomatik olarak bir pop-up ekran açılıyor. Böylece bu özellik nerede olursa olsun kolayca bağlantı kurabilmesini sağlıyor.

Hızlı erişim ile kullanıcılar akıllı telefona1 dokunmaya gerek kalmadan LinkBuds’ı yalnızca birkaç dokunuşla Spotify’daki içeriğini çalmaya devam edecek şekilde ayarlayabiliyor.

Microsoft Soundscape, çevreyi keşfetmek için daha zengin bir deneyim sunarken, kulaklıkların kulağı açıkta bırakan şekli, kullanıcıların çevredeki doğal seslerin yanı sıra bina ya da kavşaklardaki sesli işaretleri ya da uyarıları duyabilmelerini olanak sunuyor.

Kulaklıkların içindeki pusula/jiroskop sensörleri, akıllı telefonu o yöne tutmaya gerek kalmadan başın yönünü algılıyor ve belirli bir hedeften gelen sesin duyulmasını sağlıyor1.

Sony, LinkBuds’ı sadece şık olacak şekilde değil aynı zamanda çevreyi de göz önünde bulundurarak tasarladı. Bu benzersiz kulak içi kulaklıklar ve şarj kutusu, geri dönüştürülmüş plastik malzemeler ve plastik içermeyen ambalajlar kullanılarak üretildi.

IPX4 sınıfı suya dayanıklılık sayesinde kullanıcıların en sevilen parçaları ile arasına su sıçramaları ve ter girmiyor. Ayrıca kulaklıkların 5,5 saatlik1 şarjı ile kullanıcılar, tam bir çalışma gününü geçirebiliyor, hatta şık ve kompakt kulaklık kutusu ile ek olarak 12 saatlik şarj elde edebiliyor. Yalnızca 10 dakikalık hızlı şarj özelliği ise 90 dakikaya kadar çalma süresi veriyor.

Aynı zamanda 360 Reality Audio özelliğine sahip LinkBuds kulaklıklar, kullanıcılara sanki canlı bir konserde ön sırada ya da bir kayıt stüdyosunda en sevilen sanatçının yanındaymış hissi veriyor.

Bu haber 193 kez okundu.
Manşet Üstü - 11:19 A A
BENZER HABERLER