20° Açık

Solidworks Industrial Design Tanıtıldı

TeknoBilişim - 21 Şubat 2015 20:29 A A

Dassault Systèmes, SOLIDWORKS Industrial Design’ı Tanıttı

Yazılım şirketlerinden biri olan 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformu üzerindeki ikinci Solidworks uygulaması olan Solidworks Industrial Design’ın tanıtımını yaptı. Bu uygulama, Dassault Systèmes’in bulut tabanlı yetenekleri sayesinde mühendislere sosyal işbirliği açısından önemli faydalar sağlayacak.

Arizona, Phoenix’te gerçekleştirilen SOLIDWORKS World 2015 konferansında tanıtımı yapılan Solidworks Industrial Design uygulaması, sosyal ve işbirliğine dayalı tasarım dünyasını günümüz deneyim çağının gerektirdiği şekilde kucaklıyor. Uygulama, karmaşık organik şekilleri konseptten başlayarak nihai ürüne kadar ve her zaman, her yerde tasarlamaları ve bu konuda işbirliğine girmeleri konusunda mühendislere sağladığı bulut tabanlı sezgisel araçla ürün tasarım sürecini hızlandırıyor.

Dassault Systèmes, SOLIDWORKS CEO’su Gian Paolo Bassi, tanıtımda şunları söyledi: “CAD kullanıcı topluluğunun ihtiyaçları, teknolojik yenilikler açısından yol gösterici olmuştur ve biz hem teknik açıdan hem de işbirliği açısından ürün tasarım sürecinde yaşanan değişimlere yanıt verebilecek araçlar geliştirmek konusunda kararlıyız. Solidworks Industrial Design ve 3DEXPERIENCE platformumuz ile, mühendislerin işlerini kolaylaştıran ve önemli ticari avantajlar sağlayan, güven duyabilecekleri güçlü ve erişilebilir teknolojiler sunmak istiyoruz.”

Solidworks Industrial Design uygulaması, genel endüstriyel tasarım sürecini iyileştiren esnek, sezgisel tek bir modelleme ortamı sunarak bu engelleri ortadan kaldırıyor. Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu ile birlikte Solidworks Industrial Design, mühendislerin ve tasarımcıların endüstriyel tasarım sorunlarını hızlıca çözmelerini ve mekanik tasarıma kolayca geçiş yapabilmelerini sağlayan toplumsal tasarım yetenekleri ve şeffaf veri yönetimi imkanı sunuyor. Bulutta güvenli bir şekilde saklanan akıllı veri deposuna, tasarımları paylaşmak, ortak fikirler üretmek, çoklu konseptleri kaydetmek ve değerlendirmek için her zaman her yerden ulaşılabiliyor.

Solidworks Industrial Design ile tasarımcılar, karmaşık şekilleri 3D olarak oluşturabiliyor ve ürün tasarım yazılımını veya ortamını değiştirmeden bir modele doğrudan mekanik veri ekleyebiliyor. Konsept çizimi, entegre serbest formlu ve parametrik yüzey/üç boyutlu modelleme, doğrudan düzenleme, gerçekçi render alma ve basitleştirilmiş tasarım evrim araçları bu aerodinamik sürecin tüm özellikleri

Baker Final Image 2 4500 x 4000_pre Burton1_pre

Bu haber 1656 kez okundu.
TeknoBilişim - 20:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.