Açık

Sevgililer Günü E-ticarete Bereketli Geldi…

Güncel - 14 Şubat 2015 20:09 A A

14 Şubat Sevgililer Günü, internette alışverişi de olumlu etkiledi. Satışlar ortalama %26 artarken, toplan satışlarda Anadolu’dan gelen talebin oranı yaklaşık %55 oldu. Kadınlar sevdikleri için en çok tesbih, yüzük ve parfüm alırken, erkekler ise hediye tercihlerinde en çok iç giyim, kozmetik-kişisel bakım ürünleri ve mücevher-takı ürünlerine yöneldiler.

E-ticaret yazılımı sektöründe 10 yıldır hizmet veren IdeaSoft 14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında e-ticaret şirketlerinin satış hacimlerini analizini yaptı. IdeaSoft tarafından 5000 e-ticaret şirketinin verileri kapsamında yapılan analizlere göre; Türkiye genelinde faaliyet gösteren e-ticaret şirketlerinin 1-12 Şubat günleri arasındaki satış hacmi Ocak ayıyla karşılaştırıldığında ortalama %26 artış gösterdiği ortaya çıktı.

Anadolu’dan e-ticaret sitelerine yoğun ilgi

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerden farklı olarak perakende ürün çeşitliliğine ve alternatiflerine hızlı erişimi olmayan Anadolu’dan e-ticaret sitelerine yoğun ilgi oldu. Yapılan analizlere göre Sevgililer Günü alışverişi olarak adlandırılabilecek 1-12 Şubat arasındaki dönemde Anadolu’dan gelen siparişlerin genel satışların yaklaşık %55’ini oluşturduğu görüldü.

Kadınlar En Çok Tesbih ve Yüzük, Erkekler ise İç Giyim ve Kozmetik Ürünlerine Yöneldi

Anadolu’dan oluşturulan siparişlerin kategori kırılım analizlerine göre kadınlar sevdiklerine en çok tesbih, yüzük ve parfüm gibi ürünleri alırken, erkekler ise hediye tercihlerinde en çok iç giyim, kozmetik-kişisel bakım ve mücevher-takı ürünlerine yöneldiler.

Bu haber 1071 kez okundu.
Güncel - 20:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.