23° Açık

Schneider Electric’ten Hastanelere Akıllı çözümler

Güncel - 13 Mayıs 2015 23:20 A A

Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, hastanelere sunduğu akıllı altyapı çözümlerini, Uluslararası Sağlık ve Bilişim Zirvesi 2015’te tanıttı.

Schneider Electric, bu yıl 8-9 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Uluslararası Sağlık ve Bilişim Zirvesi’nde; enerji tüketimi ve maliyetlerinde, güvenlik sistemlerinde ve çevresel düzenlemelerde yaptığı iyileştirmelerle ciddi oranlarda enerji verimliliği sağlayan EcoStruxure Aktif Enerji Yönetimi™ Sistemi’ni tanıttı.

Sağlık sektöründe geleneksel bina altyapılarındaki alt sistemler, birçok kablolama hattından ve verimsiz bir haberleşme sisteminden oluşurken; enerji, zaman, verimlilik ve para israfına da sebep oluyor. Schneider Electric, sağlık sektörünün bu önemli sorununu EcoStruxure’la çözüme kavuşturuyor. Daha iyi bir bina yönetimi ve kontrolü sunan EcoStruxure Aktif Enerji Yönetimi™ Sistemi, HVAC, kartlı geçiş, güvenlik yönetimi, güç dağıtımı ve izlemesi, bilişim sistemleri yönetimi ve aydınlatma kontrolü gibi sistemlerin entegrasyonu aracılığıyla akıllı hastaneler yaratılmasına destek oluyor. EcoStruxure, hem yeni inşa edilen hastanelerde, hem de mevcut hastanelerde kullanılabiliyor.

Güner: “Geleceğin hastaneleri akıllı, yeşil ve kâğıtsız olacak”

Schneider Electric Türkiye EcoBuilding İş Kolu Genel Müdür Yardımcısı Özkal Güner zirvede yaptığı konuşmada, “Hastaneler gelecekte büyük bir değişim geçirecek ve konsept hale gelecek. Geleceğin dijital hastaneleri; akıllı, yeşil ve kâğıtsız olacak” dedi.

Schneider Electric olarak hastaneler için hasta güvenliğinin yanı sıra çalışanları da kapsayan ve verimliliği esas alan bir çözüm sunduklarını aktaran Güner sözlerine şöyle devam etti:

“Schneider Electric olarak, hastanenin tüm yasal düzenlemelere uygun olması, hasta ve çalışan güvenliği, kartlı geçiş, hastanedeki envanterin takip edilmesi gibi birçok disiplini tek bir sistemden kontrol edebiliyoruz. Enerji yönetimi, ısıtma soğutma yönetimi, enerji sürekliliği, bebek odası takibi ve güvenliği gibi birçok konuyu takip edebilen entegre bir sistem sunuyoruz. Hastanenin operasyonel işlemlerinde en önemli konulardan biri de verimlilik… Bir binanın yılların içerisinde tükettiği enerjinin, harcamanın %70’inin işletim süreçlerinde gerçekleştiğini varsayarsak, bu noktada devreye enerji yönetiminde global uzman olan Schneider Electric giriyor. Hastanın konforunu kaybetmeden uzaktan takip edilebileceği, tüm dijital çözümler için gerekli alt yapıyı hazırlıyoruz” dedi.

EcoStruxure™ çözümleri neler sağlıyor?

Schneider Electric’in EcoStruxure™ akıllı hastane çözümleri; hastanelerin tüm alanlarında tasarruf ve verimliliğini artırırken, proje ve işletme avantajlarını üst düzeye çıkarıyor. Hastanelerin daha iyi bir finansal performans ve hizmet sağlamaları amacıyla mevcut bina sistemlerinde, işletme yönetim döngüsünü sürdürülebilir hale getirerek, enerji maliyetlerinde %30’a varan oranda tasarruf sağlıyor.

 

SCH

Bu haber 1519 kez okundu.
Güncel - 23:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.